پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش املاک مسکونی، خانه، آپارتمان، ویلا و زمین در عباس آباد | پست ملک

خرید فروش زمین و ویلا در عباس آباد مازندران

عباس‌آباد مرکز شهرستان عباس‌آباد و جزء استان مازندران است که از سال ۱۳۳۵ به عنوان شهر به رسمیت شناخته شد و نام تاریخی این شهر لنگا است و تاریخ مازندران از زمان قبل از حکومت علویان به عنوان یکی از آبادی‌های منطقه رویان مازندران یاد شده است بنابراین عباس‌آباد چه به عنوان شهر و چه از نظر تاریخی یک منطقه قدیمی است. عباس‌آباد مازندران از نظر موقعیت مکانی نیز شهری خوش نقشه با دسترسی آسان و راه‌های ارتباطی متعدد است و این شهر از شمال با دریای خزر، از جنوب با شهرستان کلاردشت، از شرق با سلمان شهر و از غرب نیز با شهر نشتارود همجوار است. عباس‌آباد دارای مساحت تقریبی ۳۱۱ کیلومتر  و جمعیتی بالغ بر ۱۳۴۸۲ نفر است و مردم بومی این شهر قومیت طبری دارند و زبان مازندرانی و گویش کلارستاقی صحبت می‌کنند و دسترسی به شهر زیبای عباس‌آباد از طریق جاده هراز و چالوس امکان پذیر است.

تاثیر امکانات مختلف بر خرید زمین و ویلا در عباس‌آباد

مانند اکثر شهرهای شمالی ایران عباس‌آباد نیز موهبتی مانند طبیعت بکر، جنگل، دریا، مراتع و دشت‌های سرسبز، آب‌ و هوای معتدل و مطبوع برخوردار است و این شهر در کنار داشتن جاذبه‌های طبیعی و آثار تاریخی از امکانات شهری مناسبی نیز برخوردار است که در این مورد می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

  • جاذبه‌های طبیعی، آثار تاریخی و امکان گردشگری مانند جنگل مازیچال، جاده جنگلی عباس‌آباد به کلاردشت، پارک ملی خشک داران، غار جنگلی دهچال، دریاچه عباس‌آباد، پلاژ ساحلی، پارک جنگلی خرماچال و... 
  • اماکن مذهبی مانند مساجد مختلف، زیارتگاه‌هایی مانند امام‌زاده سیدکیا ابولحسن، امام‌زاده ایوب، حسینیه و...
  • بازارهای محلی مختلف، مراکز خرید، پاساژها، فروشگاه‌های مختلف، مغازه‌های خدمات فنی، بازارهای فروش صنایع دستی
  • مراکز درمانی شامل بیمارستان، کلینیک تخصصی، درمانگاه، داروخانه، آزمایشگاه، مرکز بهداشت و...
  • مراکز آموزشی فرهنگی ازجمله دانشگاه، مدارس دولتی و غیرانتفاعی در مقاطع مختلف، مراکز فنی و حرفه‌ای، آموزشگاهای مختلف، موسسات فرهنگی هنری و...
  • ادارات دولتی و ارگان‌های مختلف، بانک‌ها، دفاتر و مراکز خدماتی و...
  • ترابری فعال، باشگاه، سالن ورزشی، هتل، رستوران، اقامتگاه، کافی‌شاپ، استخر، سالن‌های غذاخوری، مجموعه‌های تفریحی مختلف، جایگاه‌های سوخت متعدد، گلخانه‌های متعدد، سالن‌های زیبایی، تالارهای تشریفات، مارکز تفریحی و... 

مجموع امکانات فوق در کنار اقلیم فوق‌العاده، سبب شده است که عباس‌آباد شهری گردشگری و توریست‌پذیر باشد از این روز اقتصاد این شهر پویا و پتانسیل بالایی برای رشد و ترقی دارد به همین دلیل بسیاری از افراد به سرمایه‌گذاری در زمینه ملک خصوصا زمین و ویلا در عباس‌آباد علاقه‌مند هستند. صنعت ساخت‌وساز در عباس‌آباد بسیار جدی و حرفه‌ای در حال فعالیت است چراکه خرید و فروش ملک در این شهر به دلیل شرایط مناسبی که دارد همیشه پررونق است و بنابراین ساخت‌وساز خانه و ویلا در این شهر از نظر کیفیت و طراحی حالت رقابتی دارد به همین دلیل شما در عباس‌آباد واحدهای ویلایی بسیار متنوعی را می‌توانید ببینید.

بررسی قیمت زمین و ویلا در عباس‌آباد مازندران

عباس‌آباد مازندران یکی از شهرهای معروف شمالی از نظر داشتن خانه و ویلاهای متعدد و متنوع است و حتی به زمین‌های مسکونی این شهر نیز به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری نگاه می‌شود. به همین دلیل علاوه بر مردم بومی بسیاری از سرمایه‌گذاران و حتی افرادی که به مهاجرت موقت یا دائمی در شمال ایران علاقه‌مند هستند شهر عباس‌آباد را برای خرید زمین و ویلا انتخاب می‌کنند.  یکی از چالش‌های مهم و سوالات متداولی که وجود دارد قیمت خانه، زمین،  ویلا و... در عباس‌آباد است و باید گفت که قیمت ملک خصوصا زمین ویلا در این شهر نوسان خاص خود را دارد چراکه بیشتر مردم غیر بومی تمایل دارند که در لاین زمین و ویلا در عباس‌آباد سرمایه‌گذاری کنند.
قیمت زمین در عباس‌آباد به نسبت خانه و ویلا نوسان کمتری دارد و جدا از مسئله متراژ که امری مشخص است آنچه که بر روی قیمت زمین مسکونی در عباس‌آباد تاثیرگذار است موقعیت شهرداری زمین و محدودیت‌های ساخت آن، پتانسیل پیشرفت محدوده زمین، میزان نزدیکی به طبیعت و ویو احتمالی آن پس از ساخت، میزان دسترسی زمین مورد نظر به امکانات شهری در صورت ساخت و... می‌باشد. در مورد ویلاهای عباس‌آباد عوامل بیشتری بر روی قیمت نهایی ملک تاثیرگذار هستند و جدا از متراژ فاکتورهایی  مانند کیفیت متریال و ساخت ویلا، نقشه داخلی و طراحی ویلا از نظر لوکس و حرفه‌ای بودن، امکانات ویلا ازجمله داشتن استخر، جکوزی محوطه‌سازی و... ویو ویلا، دسترسی به امکانات، موقعیت جغرافیایی و... به شدت بر روی قیمت ویلا در عباس‌آباد تاثیرگذار هستند. بنابراین شما در عباس با توجه به عوامل فوق زمین، ویلا و حتی واحدهای آپارتمانی مختلفی را از نظر کیفیت و قیمت خواهید دید و جنبه مثبت این مسئله این است که امکان خرید ملک با بودجه‌های مختلف در این شهر وجود دارد.

نکات مهم خرید زمین و آپارتمان در عباس‌آباد مازندران

اگر قصد خرید زمین، خانه، ویلا و... در عباس‌آباد را دارید باید به تمام جنبه‌های خرید و فروش ملک توجه داشته باشید تا پس از خرید ملک و حتی در صورت تمایل به فروش آن دچار مشکل نشوید بنابراین نباید تنها به جنبه زیبایی ظاهری ویلای مورد نظر یا طبیعت اطراف زمین مسکونی مورد نظر توجه کنید. پیش از هر مسئله‌ای باید پیگیری کنید که آیا زمین یا ویلای مورد نظر سند قانونی دارد یا خیر و یا اینکه وضعیت اخذ سند آن در چه مرحله‌ای قرار دارد و آیا ممکن است ملک مذکور از نظر سنددار شدن دچار مشکل شود یا خیر. پس از این مرحله باید قیمت خرید زمین یا ویلای موردنظر در عباس‌آباد را با ملک‌های مجاور و مشابه بسنجید و ببینید که آیا با توجه به شرایط ملک قیمت تعیین شده برای آن تا چه اندازه مناسب است و آیا امکان خرید ملک بهتری با این میزان بودجه برای شما وجود دارد؟
همچنین هنگام خرید زمین یا ویلا در عباس‌آباد باید به پتانسیل رشد ملک مورد نظر، دسترسی ملک به امکانات شهری و جاذبه‌های طبیعی مانند دریا، سال ساخت ویلا و... توجه لازم را داشته باشید. لازم به ذکر است که در شهر عباس‌آباد واحدهای مسکونی به شکل آپارتمان و مجتمع مسکونی نیز وجود دارد که از نظر کیفیت و قیمت در سطح مختلفی هستند اما ساخت‌وساز و خرید و فروش ویلا و یا زمین‌های مناسب ویلاسازی در عباس‌آباد بسیار پررونق‌تر است و به همین دلیل روز به روز ویلاهای مدرن‌تر و لوکس‌تری در این شهر ساخته می‌شود.