پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس، برج نوساز و کارکرده در اندیشه | پست ملک

خرید آپارتمان در شهر اندیشه

شهر اندیشه جزء شهرهای شهرستان شهریار کرج و از توابع استان تهران است که پروژه طراحی و اجرای آن به دوران پس از انقلاب برمی‌گردد و فاز اول این شهر در سال ۱۳۶۷ به مرحله اجرا درآمد و به سرعت پیش رفت تا جایی که ظرف مدت کوتاهی واحدهای ویلایی و آپارتمانی در این فاز به متقاضیان آن تحویل داده شد.
بنابراین می‌توان گفت که شهر اندیشه کرج شهری تازه تاسیس است اما موقعیت مکانی ویژه، آب و هوای پاکیزه و مطبوع، بافت شهری مناسب، پتانسیل رشد بالا و... باعث شد که خرید آپارتمان در شهرک اندیشه کرج متقاضیان بسیار زیادی داشته باشد و جمعیت این شهر در مدت کوتاهی به حدود ۱۲۰  هزار نفر برسد.

موقعیت جغرافیایی و راه‌های ارتباطی اندیشه کرج

شهر اندیشه تهران از لحاظ مختصات جغرافیای در وضعیت فوق ویژه‌ای است چراکه این شهر با غرب  پایتخت تنها ۳۰ کیلومتر، با جنوب شرقی کرج فقط ۷ کیلومتر و با شمال غرب شهرستان شهریار تنها ۳ کیلومتر فاصله دارد و به راحتی از امکانات این شهرها می‌تواند بهره‌مند باشد.
اندیشه کرج از نظر راه‌های ارتباطی نیز جزء سرراست‌ترین شهرها است که رفت و آمد به این شهر بسیار راحت است چراکه پل صیاد شیرازی که در مسیر جاده تهران-اندیشه قرار دارد به کل فازهای این شهر دسترسی داشته و از آنجا می‌توانید به شهریار و شهرهای اطراف اندیشه نیز رفت و آمد کرد.

امکانات رفاهی، فرهنگی و آموزشی اندیشه

شهر اندیشه اگرچه یک شهر نوساز است اما در استفاده از موقعیت‌ها و پتانسیل خود بسیار فرصت طلب بوده و توانسته در مسیر پیشرفت امکانات شهری با نهایت سرعت قدم بردارد و اکنون دارای امکانات زیر است.
•    ارگان‌های شهری مانند اداره برق، اداره آب و فاضلاب، اداره گاز، شهرداری، مخابرات و...
•    مراکز خدمات اداری مانند انواع اداره‌ها، بانک، دفاتر خدماتی و...
•    مراکز درمانی شامل بیمارستان، درمانگاه، کلینیک، داروخانه و...
•    مراکز آموزشی شامل مدارس دولتی و غیرانتفاعی در مقاطع مختلف، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام‌نور
•    آموزشگاه‌های متفرقه و فنی‌حرفه‌ای، موسسات فرهنگی و آموزشی، کتابخانه، فرهنگسرا و...
•    سینما، استخر و سالن‌های ورزشی
•    مسجد
•    انواع کافه، رستوران، کافی‌شاپ و...
•    اداره پلیس، آتشنشانی و...
•    شهربازی، پارک، بوستان و فضای سبز متعدد
•    مراکز خرید، فروشگاه‌های مختلف و بازار محلی
•    جایگاه‌های سوخت و...
جدا از موارد فوق بازار ایرانی-اسلامی شهر اندیشه که بسیار زیبا است و به سبک میدان نقش‌جهان اصفهان ساخته شده یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین مکان‌های تجاری-تفریحی این شهر است. 
بنابراین شهر اندیشه تهران در کنار مواردی مانند  آب و هوای مناسب، عدم شلوغی شهر، دسترسی سریع و آسان به شهرهای اطراف از بستر شهری و زیرساخت‌های لازم نیز برخوردار است و روند پیشرفت قابل توجهی دارد.

بررسی فازهای مختلف شهر اندیشه از نظر مرغوبیت و قیمت

شهر اندیشه جزء شهرهای نسبتا کوچکی است که از بافت شهری منظم و مهندسی شده‌ای برخوردار است و از ۶ فاز مشخص تشکیل شده است. باتوجه به اینکه اندیشه بر اساس طراحی و استانداردهای مدرن شهرسازی ساخته شده است بنابراین بسیاری از ملاحضات شهرداری و عدم تداخل در بخش‌های مسکونی، تجاری، ورزشی، درمانی و... است و فازهای آن به شرح زیر هستند.

فاز یک اندیشه

استارت ساخت فاز یک شهر اندیشه کرج به سال ۱۳۶۷ برمی‌گردد و باتوجه به قدمتی که دارد دارای اصول و بافت شهری سنتی است و البته جزء ناحیه ۱ شهرستان شهریار محسوب می‌شود و زیرمجموعه شهرداری اندیشه نیست. در سال ۱۳۶۱ واگذاری زمین‌های متراژ بالای این فاز به فرهنگیان و شاغلین آموزش پرورش صورت گرفت و بنابراین اکثر خانه‌ها ویلایی و بزرگ بودند اما در چند سال اخیر با توجه به سرریز جمعیت در این شهر ساخت و ساز آپارتمان در آن افزایش یافته است. در این شهر شهرک‌های مهمی ازجمله شهرک المهدی، شهرک رفاه و شهرک مریم قرار دارد و آپارتمان‌های بزرگ و کوچکی در آن واقع شده است اما به دلیل قدیمی بودن این فاز امکانات شهری آن چندان زیاد نمی‌باشد و به همین دلیل قیمت آپارتمان در آن نسبتا پایین است.

فاز دو اندیشه

واحدهای مسکونی فاز‌ ۲ در سال ۱۳۷۱ تحویل داده شد و مساحت این فاز نزدیک ۱۲۰ هکتار است و واحدهای این فاز به شکل ویلایی و آپارتمانی و با متراژ بالا هستند و فاز یک فاصله نسبتا زیادی با دیگر فازها دارد و فاز دو از سیستم و بافت شهری متراکم‌تری برخوردار است و تراکم ساخت و ساز آن پایین اما متراژ و کیفیت واحدهای آن بالاتر است به همین دلیل میانگین قیمت آپارتمان در فاز ۲ اندیشه از دیگر فازها بیشتر است.

فاز سه اندیشه

فاز سه اندیشه مساحتی بالغ بر ۳۶۰ هکتار دارد و در موقعیت و شرایط مطلوبی قرار دارد و از دلایل خاص بودن موقعیت این فاز می‌توان به وجود بیمارستان تخصصی نور، مجتمع تجاری لوکس نگارستان، سینمای ساحل و... اشاره کرد.
فاز سه اندیشه از بافت شهری مناسبی برخوردار است و شهرک صدف این فاز جزء بهترین شهرک‌های اندیشه از نظر ساختار و امکانات است و آپارتمان‌ و واحد‌های این فاز نسبت به دیگر فازها باتوجه به کیفیتی که داشته قیمت بالاتری دارند.

فاز چهار اندیشه

فاز ۴ اندیشه کرج دارای علاوه بر داشتن واحدهای ویلایی دارای آپارتمان‌های سازمانی نیز می‌باشد که قدمت چندساله دارند و در این فاز بازار ایرانی-اسلامی قرار دارد که بزرگ‌ترین مرکز تجاری اندیشه محسوب می‌شود و علاوه بر آن پارک معلم، مجتمع تجاری لوکس ارغوان، بوستان مادران، مجموعه ورزشی الماس و... در این فاز قرار دارد و آپارتمان‌های این فاز نیز در متراژ و نقشه مختلف هستند و معمولا از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و قیمت مناسبی نیز دارند.

فاز پنج اندیشه

فاز ۵ اندیشه با مساحت تقریبی ۱۹۴  هکتار در ظلع شمالی فاز ۴ واقع شده است و اکثر واحد‌های مسکونی این فاز به شکل آپارتمانی و دارای متراژ متوسط رو به بالا هستند و از کیفیت و دسترسی به امکانات متوسطی نیز برخودار می‌باشند و بنابراین قیمت آپارتمان در این فاز از فاز ۱ بیشتر اما از فازهای ۲، ۳ و ۴ کمتر است.

فاز شش اندیشه

فاز ۶ اندیشه تهران با مساحت ۴۰۰ هکتار و عمده زمین‌های آن به بخش خصوصی واگذار شده است و هنوز شهرداری مجوز ساخت در این فاز را صادر نکرده است و خالی از سکنه و پروژه‌های عمرانی می‌باشد.

بررسی قیمت آپارتمان در شهرک اندیشه

اندیشه کرج با داشتن ۶ فاز مشخص و بافت و ساختار شهری منظم جزء شهرهایی است که به راحتی می‌توان کیفیت و قیمت‌ بخش‌هایی مختلف آن را بررسی کرد. قیمت آپارتمان در شهر جدید اندیشه به شدت تحت تاثیر بافت فاز مورد نظر و امکانات شهری واقع در آن است چراکه کیفیت ساختاری آپارتمان‌ها نیز در فازهایی که از این نظر در وضعیت مناسبی قرار دارند به تیع بهتر است. بنابراین در حال حاضر بهترین فاز ۳ شهر اندیشه به لحاظ کیفیت ساختمان، امکانات شهری، دسترسی و موقعیت مکانی فاز ۳ است و بالاترین قیمت واحد مسکونی را دارند و قیمت ملک در آن دارای ثبات است. برای خرید آپارتمان اندیشه کرج به قیمت نسبتا پایین فاز ۱ گزینه مناسبی است و برای خرید خانه‌هایی با متراژ نسبتا بالا و قابلیت رشد به سراغ فاز ۲ خصوصا شهرک راه آهن بروید که البته شاهد افزایش قیمت خواهید بود اما بازهم قیمت‌های آن اقتصادی هستند.
برای خرید خانه‌های ویلایی امروزی‌تر و یا واحدهای اقتصادی سازمان فاز ۴ مناسب است و قیمت واحدهای ویلایی آن از فاز ۳ کمتر است و در مجموع می‌توان گفت که شهر اندیشه ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

نکات مهم در خرید آپارتمان اندیشه کرج

اندیشه کرج شهری فعال در زمینه آپارتمان‌سازی است و آپارتمان فروشی در اندیشه کرج در تمام اوقات وجود دارد و بنابراین شما برای خرید آپارتمان محدودیت زمانی و مکانی نخواهید داشت. ابتدا باید به امکانات شهری، بافت فاز مورد نظر و کیفیت ساختمان دقت کنید و بسنجید قیمت آپارتمان در شهرک اندیشه با توجه به شرایطی که دارد اقتصادی است یا خیر و حتما از نظر قیمت فازهای مختلف را با یکدیگر بسنجید. در ضمن واحد مورد نظر را از نظر وضعیت سند، امکانات ساختمان، دسترسی ساختمان به امکانات شهری، پتانسیل پیشرفت فاز مورد نظر و... مورد بررسی قرار دهید. 

بعدی