پست ملک
postmelk logo
قیمت زمین در چمستان
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش زمین مسکونی در چمستان | پست ملک

قیمت زمین در چمستان

یکی از جذاب‌ترین و زیباترین مناطق گردشگری شمال کشور، شهر زیبا و سرسبز چمستان می‌باشد. موقعیت مکانی عالی، بکر بودن طبیعت محیط، آب و هوای فوق العاده و .... باعث شده در طی چند سال اخیر توریست‌های زیادی به این منطقه کشیده شوند. به همین جهت  قیمت زمین در چمستان نیز به طبع تقاضای بالای آن افزایش پیدا کرده است.

موقعیت قرارگیری چمستان

برای خرید زمین چمستان، باید ابتدا موقعیت مکانی این شهر زیبا را به خوبی بشناسید. چمستان در جنوب شرقی شهر نور و در نیمه غربی استان مازندران قرار گرفته است. اگر دسترسی زمینی که قصد خرید آن را دارید برایتان مهم می‎باشد، بهتر است بدون در نظر گرفتن قیمت زمین در چمستان، در این شهر زیبا سرمایه‌گذاری کنید. زیرا موقعیت جغرافیایی این شهر، فوق‌العاده می‌باشد. چمستان با نور تنها ۱۷ کیلومتر فاصله دارد. به همین جهت می‌توانید  هر زمان که خواستید خیلی سریع و در عرض ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به این شهر رفت و آمد کنید. همچنین از مرکز استان مازندران یعنی شهر ساری نیز تنها ۹۵ کیلومتر فاصله دارد. این یعنی می‌توانید نهایتا دو ساعته به ساری برسید. علاوه بر این شهر زیبا و محبوب آمل نیز در مجاورت چمستان قرار دارد و تنها ۲۵ کیلومتر از این شهر فاصله دارد.
جدای مواردی که عنوان شد دسترسی راحت رفت و آمد به این منطقه نیز یکی از دلایل خرید زمین در چمستان می‌باشد. پایتخت نشینان کشور و شهر‌های حومه آن به راحتی می‌توانند از هر دو مسیر جاده چالوس و یا جاده هراز، تنها با ۴ ساعت رانندگی به این طبیعت زیبا برسند. مسیر تهران به چمستان از جاده چالوس ۲۳۰ کیلومتر و از جاده هراز تنها ۲۱۰ کیلومتر می‌باشد. از جاده فیروز‌کوه نیز می‌توانید به چمستان بروید. اما مسافت‌تان طولانی‌تر می‌شود. فاصله تهران به چمستان از جاده فیرزو‌کوه ۳۳۰ کیلومتر می‌باشد.  

محبوبیت خرید زمین در چمستان

با توجه به مطالبی که در بالا عنوان شد، می‌توان به دلیل محبوبیت خرید زمین در چمستان پی برد. همه این عوامل نیز بی تاثیر بر روی قیمت زمین در چمستان  نیستند. مطمئنا زمانی که دل‌تان می‌خواهد در یک منطقه زیبا و خوش آب و هوا زمین یا ملکی بخرید، برایتان مهم است که سرمایه تان را کجا صرف نمایید. زمین‌های اکثر شهرهای شمالی اشباع شده‌اند و ساخت و ساز ویلا در آنها بسیار زیاد دیده می‌شود. به همین جهت مناطقی مثل چمستان که هنوز هم زمین‌های بکر با چشم‌انداز زیبا دارد، بیشتر از سایر نقاط محبوب هستند.

بهترین مناطق چمستان برای خرید زمین

برای خرید زمین باید با نقاط مختلف شهر، مناطق خوب و بد آن و قیمت زمین در چمستان کاملا آشنا باشید. مطمئنا چمستان نیز مانند سایر شهر‌های توریستی دارای مناطق زیادی برای خرید زمین می‌باشد. قبل از خرید بررسی کنید تمایل دارید در داخل شهر سکونت داشته باشید یا در دل سکوت و آرامش طبیعت روستاهای اطراف چمستان. با این دید اگر به دنبال زمین بگردید راحت‌تر می‌توانید به ملک مورد نیاز‌تان برسید.
قیمت زمین در چمستان در برخی از نقاط توریستی‌تر آن گران‌تر می‌باشد. از جمله مناطقی که بیشترین میزان تقاضا برای خرید و فروش را دارد عبارت است از:

 • لاویج
 • امیرآباد
 • جوربند
 • باری کلا
 • بهدشت
 • حاجی کلا
 • شیرکلا
 • سعادت آباد
 • بالا بازار
 • بلوار شیخ فضل‌الله
 • خیابان کشاورز
 • رزک
 • خطیب کلا
 • عبدالله آباد

قیمت زمین در چمستان در هر یک از مناطق گفته‌شده متفاوت می‌باشد. این منطقه‌ها به ‌ترتیب جزو محبوب‌ترین مناطق خرید و فروش زمین هستند که می‌توانید در آنها به ساخت و ساز نیز بپردازید. همچنین با توجه به تورمی‌ که این روز‌ها بر روی املاک حاکم است، خرید زمین در چمستان در هر یک از مناطق گفته شده می‌تواند یک سرمایه‌گذاری خوب و آینده‌دار نیز باشد.

قیمت زمین در چمستان

قیمت زمین در چمستان نسبت به سایر شهر‌های شمالی پایین‌تر می‌باشد. دلیل آن نیز ناشناخته ماندن این منطقه در سال‌های گذشته بوده است. اما در سال های اخیر تقاضای خرید زمین و میزان ساخت و ساز در این شهر بسیار پیشرفت چشمگیری داشته است. به همین جهت بهتر است قبل از خرید زمین چمستان به موارد زیر که عامل اصلی تاثیر‌گذار بر روی قیمت زمین است آشنا شوید.

 •  کاربری زمین بر روی قیمت زمین چمستان تاثیر‌گذار است. اگر کاربری زمین غیر‌مسکونی باشد بهای پرداختی شما نیز کمتر می‌شود. فروش زمین‌ با کاربری غیر‌مسکونی در شهر‌های شمالی بسیار طرفدار دارد. بنابراین بسته به هدف‌تان از خرید زمین، می‌توانید انتخاب‌های متفاوتی داشته باشید.
 •   سند‌دار بودن زمین‌ها نیز عامل مهمی ‌بر تعیین قیمت زمین در چمستان می‌باشد. خیلی از زمین‌های روستایی هستند که اصطلاحا بونچاقی می‌باشند و سند ندارند. این موضوع در خرید و فروش زمین مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما بر روی قیمت آن تاثیر‌گذار است.
 •  موقعیت مکانی زمین چمستان نیز عامل موثر بر روی قیمت آن می‌باشد. هرچه منطقه بکر‌تر باشد و دسترسی بهتری داشته باشد، رنج قیمتی بالاتری نیز دارد.
 •  متراژ زمین و شکل زمین نیز بر روی قیمت زمین در چمستان تاثیر می‌گذارد. زمین‌های با متراژ بالا و یا دارای قناسی هزینه خرید پایین‌تری دارند. برعکس هرچه زمین خوش نقشه‌تر باشد و متراژ مناسب‌تری داشته باشد قیمت بالاتری نیز دارد.

بررسی رنج قیمت زمین در چمستان شاید به صورت حضوری مستلزم صرف زمان زیادی باشد و عملا غیر‌ممکن به نظر برسد. اما در پست ملک تنها با چند کلیک ساده و استفاده از ابزار جستجو پیشرفته سایت، می‌توانید از هر کجای ایران که هستید موقعیت زمین‌های موجود در چمستان را بررسی کنید و یا به عنوان مالک، ملک‌تان را برای فروش در این سایت ثبت نمایید.
 

بعدی