پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس، برج نوساز و کارکرده در فردیس | پست ملک

خرید آپارتمان در فردیس

فردیس از توابع شهرستان‌ استان البرز یا همان کرج است که مرکز این شهرستان خود شهر فردیس است که در سال ۱۳۹۲ تاسیس و از ابتدای سال ۱۳۹۶ بر اساس تقسیمات کشوری به عنوان یک شهرستان مستقل شناخته شد. فردیس شهری پویا با جمعیت تقریبی ۹۰۰ هزار نفر است که یک شهر تازه تاسیس محسوب می‌شود و توانسته است ظرف مدت کوتاهی از پتانسیل‌های خود استفاده کند و رشد و توسعه همه جانبه‌ای داشته باشد.

موقعیت مکانی فردیس کرج

یکی از دلایل اصلی پیشرفت سریع شهر فردیس و تمایل بالای مردم برای سکونت در این شهر و موقعیت مکانی عالی این شهر است چراکه فردیس با استان کرج تنها ۱۰ کیلومتر فاصله دارد و فاصله فردیس تا تهران تنها ۵۰ کیلومتر است و کمتر از یک ساعت فاصله زمانی دارند. شهر فردیس به لحاظ مختصات از شمال با کرج، از جنوب با ملارد، از غرب با مشکین دشت و از شرق نیز با اندیشه مجاور است و از این نظر دسترسی فوق‌العاده‌ای به شهرهای اطراف داشته و به راحتی از امکانات این شهرها نیز می‌تواند استفاده کند.

امکانات رفاهی، تفریحی و فرهنگی فردیس کرج

با وجود اینکه شهر فردیس کرج یک شهر رو به پیشرفت است درکنار داشتن بافت شهری مناسب از امانات رفاهی، تفریحی، آموزشی و فرهنگی بسیاری بهره‌مند که باعث سهولت زندگی و رضایت ساکنین این شهر شده است که این امکانات به شرح زیر هستند.

مناطق دیدنی و تفریحی فردیس کرج

مناطق دیدنی و تفریحی مختلفی در بخش‌های مختلف شهر فردیس قرار دارد که محل تفرج و گذراندن اوقات فراغت ساکنین هستند که در این مورد می‌توان به روستای زیبا و خوش آب و هوای فرخ‌آباد، آبشار هفت چشمه در نزدیکی روستای ارنگه، بوستان عظیم تندرستی با مساحت تقریبی ۱۴ هکتار، استخرهای و سالن‌های ورزشی، استخر دلفین، سینما، پارک و شهربازی و... اشاره کرد.

مراکز خدماتی فردیس کرج

در بخش‌های مختلف شهر پردیس انواع ادارات دولتی، بانک‌ها، مراکز و دفاتر خدماتی طبق قوانین و دستورالعمل در حال خدمات‌رسانی به ساکنین شهرستان فردیس کرج هستند و بنابراین برای انجام امور اداری و خدماتی نیازی به خروج از شهر نیست.

مراکز درمانی فردیس کرج

مراکز درمانی مختلفی در سطح شهر فردیس با تجهیزات و کادر درمانی فعال در حال ارائه خدمات درمانی به ساکنین هستند که در این مورد می‌توان به داروخانه‌های متعدد، درمانگاه‌ شبانه روزی به آفرین، درمانگاه شفق، کلینیک شهید فهمیده و... اشاره کرد.

مراکز آموزشی فرهنگی فردیس کرج

در مناطق مختلف شهر پردیس مراکز آموزشی فرهنگی متعددی نیز وجود دارند که امکان تحصیل و رشد فرهنگی ساکنین را فراهم می‌آورند که در این زمینه می‌توان مهدها، مدارس دولتی و غیردولتی در مقاطع مختلف، آموزشگاه‌های متفرقه، مجتمع‌های فرهنگی هنری و... را نام برد.

امکانات رفاهی فردیس کرج

در شهر فردیس امکانات متنوعی مانند مراکز خرید لوکس و متنوع، بازارهای محلی، مراکز خدمات فنی، فروشگاه‌های مختلف، مراکز عرضه مواد غذایی، مراکز حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری، دادگستری، آتشنشانی، فرمانداری، اداره پست و... وجود دارند که باعث رفاه حال ساکنین شهر شده‌اند.

مناطق و بخش‌های مختلف فردیس کرج

شهر فردیس را به اشکال مختلف می‌توان تقسیم‌بندی کرد و در ادامه قسمت‌ها و بخش‌های اصلی فردیس که این شهر بر اساس آن‌ها تقسیم‌بندی می‌شود را بیان می‌کنیم.

مناطق فردیس

منطقه ۱ فردیس:

این منطقه شامل بلوار اصلی فردیس یعنی بلوار شهدا و فلکه‌های آن، سینمای فردیس، خیابان قریشی و بطور کل مرکز شهر فردیس می‌شود.

منطقه ۲ فردیس:

منطقه دو فردیس کرج شامل قسمت‌هایی مانند شهر وحدت، شهرک منظریه، شورای شهر فردیس، فرمانداری فردیس و خیابان اهری فردیس می‌شود.

بلوارها و میدان‌های فردیس

شهر پردیس از چندین میدان و بلوار اصلی و مهم تشکیل شده است که شهر را بر اساس آن‌ها آدرس دهی می‌کنند و شامل موارد زیر هستند.
•    میدان سرحدی
•    میدان عشاق
•    میدان تندرستی
•    بلوار شهدای فردیس
•    بلوار بهاران
•    پل ارتش
بلوار اصلی شهر فردیس و مرکزیت این شهر بلوار شهدای فردیس است که خود از پنج فلکه شامل فلکه اول یا میدان پانزده خرداد، فلکه دوم یا میدان هفده شهریور، فلکه سوم یا میدان استقلال، فلکه چهارم یا میدان آزادی و فلکه پنجم یا همان میدان جمهوری اسلامی تشکیل شده است.

شهرک‌ های فردیس کرج

شهر فردیس در گسترده منطقه ۳ و منطقه ۱۰ خود شهرک‌های کوچک و بزرگ بسیاری با سطح کیفی و امکانات مختلف دارد اما شهرک‌های اصلی فردیس کرج شامل شهرک ناز، شهرک وحدت، شهرک منظریه و شهرک دهکده است.

فازهای مختلف شهر فردیس از نظر مرغوبیت آپارتمان

شهر فردیس در واقع در امتداد یک بلوار بزرگ و اصلی به نام بلوار شهدا شکل گرفته است که این بلوار دارای پنج فلکه است که در مطالب فوق به آن اشاره شد و هر یک از این فلکه ها به خیابان‌های اصلی یا شاخه‌های اصلی و فرعی منشعب می‌شوند که سطح کیفی آپارتمان در این فلکه‌ها و شاخه‌ها متفاوت است. اگر بخواهیم کیفیت اپارتمان فردیس کرج را بر اساس فلکه‌های این شخص بررسی کنیم باید گفت کیفیت آپارتمان‌های فردیس کرجی که در فلکه ۲ و ۳ و خیابان‌های حد فاصل این دو فلکه وجود دارند ایده‌آل‌تر است و دسترسی بیشتری به امکانات دارند.
کانال فردیس نیز که محله‌های فردیس را به دو نیم تقسیم می‌کند و از کیانمهر کرج شروع شده و تا اندیشه و شهریار امتداد دارد از وسط این دو فلکه عبور کرده مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، آپارتمان‌ها و... بسیاری را دارد.
بطور کل کیفیت و امکانات واقع بین فله ۲ و ۳ بالاتر از فاصله بین فلکه ۱ و ۲ است و هرچقدر که به سمت فلکه آخر یا فلکه ۵ پیش برویم این کیفیت و دسترسی به امکانات کمتر می‌شود. جدا از بلوار اصلی شهر فردیس و فلکه‌های آن حومه فردیس نیز شامل محله‌ها و شهرک‌های کوچک و بزرگ بسیاری وجود دارد که از نظر کیفیت و قیمت آپارتمان با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارند. از مهم‌ترین بخش‌های حومه فردیس می‌توان به میدان سرحدی، میدان شانزده‌ متری امام خمینی، شهرک منظریه، محمدشهر، شهرک واریان، شهرک دهکده، شهرک داروگر و... اشاره داشت.
بطور کل کیفیت آپارتمان در شهرک‌ها فوق بهتر از بسیاری از شهرک‌های دیگر است اما با توجه به تعداد بالای شهرک‌های حومه فردیس نمی‌توان مطلقا بطور کامل آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کرد. با این حال در فردیس کرج آپارتمان و شهرک‌هایی که فاصله کمتری با بلوار اصلی فردیس و فلکه‌های آن دارند کیفیت ساخت و ساز بالاتر و دسترسی به امکانات بیشتری دارند.

بررسی قیمت آپارتمان فردیس کرج

همانطور که اشاره شد بخش مرکزی و حومه فردیس کرج از خیابان‌ها، فلکه‌ها، مناطق و شهرک‌های بسیاری تشکیل شده است و کیفیت آپارتمان‌ها در مناطق مختلف بسیار مختلف است البته خانه‌های ویلایی نیز در مناطق و شهرک‌های مختلف فردیس نیز بسیار است. بنابراین شهر فردیس جزء شهرهایی است که به راحتی می‌توان در آن صاحب خانه شد چراکه رنج قیمتی بسیار گسترده‌ای دارد و از آپارتمان و ویلاهای قیمت پایین تا بالا را شامل می‌شود و گران‌ترین خانه‌ها و آپارتمان‌ها به بلوار اصلی فردیس و فلکه‌های ۲ و ۳ تعلق دارد.
بطور کل هرچقدر که از بلوار اصلی و امکانات شهری فردیس فاصله بیشتری می‌گیریم قیمت آپارتمان در فردیس کرج به مراتب پایین‌تر می‌آید اما باید انتظار افت کیفیت در ساخت و ساز آپارتمان و کمبود امکانات را نیز داشته باشید. در مورد قیمت آپارتمان فردیس کرج عواملی مانند منطقه آپارتمان، میزان دسترسی به امکانات شهری، سال ساخت آپارتمان، کیفیت ساخت آپارتمان و... تاثیر ویژه‌ای دارند اما در مجموع خرید آپارتمان در شهر رو به رشد فردیس بسیار اقتصادی تر از مناطق و شهرستان‌های دیگر است.

نکات مهم برای خرید آپارتمان در فردیس کرج

امروزه فروش آپارتمان در فردیس کرج در مناطق مختلف این شهر، از طریق مراکز فروش متنوع صورت می‌گیرد بنابراین هنگام خرید آپارتمان در فردیس کرج باید نکات بسیاری را مدنظر داشته باشید تا یک سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه و مطمئن را داشته باشید. هنگام خرید آپارتمان دقت کنید که منطق یا شهرک مورد نظر شما تا چه اندازه بافت شهری ایده‌آلی داشته و به امکانات شهری دسترسی دارد همچنین اگر آپارتمان نوساز است حتما امور مربوط به سند آن را بررسی کنید. 
در ضمن در نظر بگیرید که آیا آپارتمان از ساخت ایمن، نقشه مناسب و امکانات مشاعی لازم برخودار است یا خیر و در مقایسه با ساختمان‌های دیگر قیمت فروش آن تا چه اندازه قابل قبول است. حتی اگر قصد خرید در شهرک‌های تازه تاسیس فردیس کرج را دارید ابتدا تحقیق کنید که پتانسیل رشد شهرک مورد نظر تا چه اندازه است و چه پروژه‌هایی برای پیشرفت شهرک در نظر گرفته شده است. 

بعدی