پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش املاک مسکونی، خانه، آپارتمان، ویلا و زمین در بهارستان اصفهان | پست ملک

خرید و فروش خانه، زمین و آپارتمان در بهارستان اصفهان

بهارستان اصفهان یکی از مناطق جدیدی است که مطابق با برنامه ریزی های عمرانی این استان، در راستای توسعه کلانشهر اصفهان به سمت جنوب و اسکان جمعیت سرریز شده این شهر تاسیس شده است. از این رو بسیاری از افراد نسبت به خرید خانه در بهارستان اصفهان و سکونت در این شهر اقدام نموده اند. اما بهتر است پیش از هر گونه خرید و فروش خانه، اطلاعاتی را در رابطه با این منطقه به دست آورید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

تاریخچه و موقعیت قرارگیری

از آنجا که تایید ساخت پروژه بهارستان اصفهان توسط مراکز مربوطه در سال ۱۳۷۲ صورت پذیرفته است، می توان این منطقه را یک شهر جدید و نوپا به حساب آورد. محلی که برای اجرایی کردن این عملیات عمرانی انتخاب شد، محدوده ای واقع در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی استان اصفهان بود که دلیل انتخاب آن نیز وجود وسعت زیاد و خاک مناسب برای ساخت و ساز عنوان شد. سپس در سال ۱۳۷۶ عملیات ساخت این شهر جدید کلید خورد. حدود ۸ سال بعد، جمعیت ساکن در این منطقه به ۶۰ هزار نفر رسید و شهرداری آن تاسیس شد. این شهر از نظر موقعیت مکانی در مسیر جاده اصفهان به شیراز قرار گرفته است و همانطور که گفته شد، حدود ۲۰ کیلومتر تا اصفهان فاصله دارد. در زیر به موقعیت دقیق تر این منطقه اشاره می کنیم:

  • شمال: شهر نوساز بهارستان از سمت شمال به روستاهای کیچی قلعه شور و کبوتر آباد محدود می شود.
  • جنوب: این شهر در دامنه شمالی رشته‌کوه کم ‌ارتفاع لاشْتَر که با نام میان کوه نیز شناخته می شود قرار دارد.
  • شرق: در قسمت شرقی بهارستان، بیابان های شهر جرقویه به چشم می خورند.
  • غرب: این شهر از غرب به جاده اصفهان – شیراز منتهی می شود.

شهر بهارستان از نظر ارتفاع حدود ۱۵۳۷ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است و طول و عرض جغرافیایی آن به ترتیب ۵۱-۴۱ و ۳۲-۲۷ می باشد. به همین دلیل نیز از نظر اقلیمی دارای آب و هوایی گرم و خشک است که بارندگی سالانه آن حدود ۱۱۵ تا ۱۲۰ میلی متر برآورد می شود. دمای این شهر در فصل های مختلف سال در محدوده ۱۳- تا ۴۰+ درجه سانتی گراد تغییر می کند. 

تعداد فازها و وضعیت کنونی ساخت و ساز

قسمت مسکونی شهر بهارستان دارای ۳ فاز است که ساخت آن ها همچنان ادامه دارد. به طوری که در حال حاضر احداث ساختمان های مسکونی این منطقه به حدود ۳ هزار واحد در سال می رسد. در زیر به معرفی فازهای مختلف این شهر می پردازیم.

فاز ۱ بهارستان اصفهان؛ بهترین منطقه این شهر

هرچند که تمام فازهای شهر بهارستان اصفهان جدید و نوساز هستند اما در این میان، فاز ۱ از دو فاز دیگر قدیمی تر است. از این رو از نظر موقعیت قرارگیری و دسترسی به خیابان ها و مراکز اصلی از شرایط بهتری برخوردار است. از این رو اگر قصد خرید آپارتمان در بهارستان اصفهان را دارید، باید بدانید که قیمت ها در فاز یک نسبت به فاز ۲ و ۳ بالاتر هستند. در واقع در مقایسه قیمت خانه در بهارستان اصفهان باید بگوییم که املاک فاز ۱ دارای ارزش بیشتری نسبت به دو فاز دیگر می باشند.

فاز ۲ بهارستان اصفهان

فاز ۲ بهارستان نسبت به فاز ۱ دارای جمعیت کمتری است و از این رو می توان گفت که از نظر شلوغی نسبت به فاز ۱ در شرایط بهتری قرار دارد. بنابراین بسیاری از افرادی که می خواهند نسبت خرید و فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان اقدام کنند و ترجیح می دهند در منطقه ای آرام ساکن شوند، فاز ۲ را انتخاب می کنند. عملیات ساخت و ساز فاز ۲ پروژه بهارستان تقریبا به اتمام رسیده است و این بخش از نظر امکانات شهری رو به توسعه می باشد و در وضعیت خوبی قرار دارد.

فاز ۳ بهارستان اصفهان؛ بخش در حال توسعه

فاز سوم بهارستان اصفهان بخشی رو به پیشرفت و در حال ساخت و ساز است. همین موضوع نیز سبب شده است تا فروش آپارتمان بهارستان اصفهان فاز ۳ از سوی خریداران با استقبال زیادی مواجه شود. خانه های نوساز این منطقه در شرایط خوبی قرار دارند و قیمت مناسبی هم دارند. از طرفی عمدتا شاهد فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان با وام هستیم. این موضوع استقبال متقاضیان خرید خانه و سرمایه گذاران املاک را چندین برابر کرده است.

جمعیت فعلی بهارستان اصفهان

در هنگام آغاز ساخت شهر جدید بهارستان اصفهان، حداکثر جمعیت آن ظرفیتی در حدود ۳۲۰ هزار نفر پیش بینی می شد. این در حالی است که جمعیت کنونی این منطقه به بیش از ۳۰۰ هزار نفر رسیده است. از طرفی طبق پیش بینی های انجام شده، این جمعیت به زودی به بیش از نیم میلیون نفر خواهد رسید. بر اساس آمارهای منتشر شده، عمده جمعیت این ناحیه را کارمندان بخش دولتی و خصوصی تشکیل می دهند. جمعیت روز افزون این منطقه سبب شده است تا روز به روز شاهد پیشرفت پروژه های عمرانی و ساخت و سازهای گسترده تر در این منطقه باشیم. این ساخت و سازها نیز به نوبه خود باعث شده اند که بسیاری از سرمایه گذاران به خرید و فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان به چشم یک فرصت استثنایی نگاه کنند. 

امکانات فرهنگی، رفاهی و بهداشتی

با توجه به بالا رفتن جمعیت بهارستان اصفهان، نیاز این منطقه به امکانات آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و رفاهی به شدت افزایش یافته است. باید بگوییم که این شهر از نظر آموزشی در وضعیت مطلوبی قرار دارد. به طوری که در سال های اخیر مدارس، دانشگاه ها و کتابخانه هایی متناسب با جمعیت در فازهای مختلف آن ساخته شده اند. یکی از امکانات رفاهی این منطقه مربوط به پروژه ساخت مترو است. احداث متروی بهارستان به عنوان یکی از طرح های عمرانی بزرگ استان اصفهان در سال ۱۳۹۰ آغاز شد. این مترو ۱۵ کیلومتر طول دارد که ۱۰ کیلومتر آن زیرزمینی است و پیش بینی می شود که در سال ۱۴۰۱ مورد بهره برداری قرار بگیرد. مسیر حرکت این مترو از میدان آزادی اصفهان آغاز می شود تا به اولین ایستگاه خود یعنی "صفه" برسد. این مترو در مسیر خود در سپاهان شهر و راه آهن توقف کرده و آخرین ایستگاه آن بهارستان می باشد.
امکانات بهداشتی این منطقه برای افرادی که قصد خرید و فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان را دارند بسیار حائز اهمیت است. در این راستا باید بگوییم که بهارستان از نظر شبکه بهداشتی و درمانی از امکانات مناسبی برخوردار است و به خوبی جمعیت ساکن را پوشش می دهد. البته پیش بینی می شود که امکانات بهداشتی و درمانی بهارستان در سال های پیش رو با پیشرفت چشمگیری مواجه شود. در ادامه باید به امکانات رفاهی این منطقه اشاره کنیم. از جمله شاخص ترین امکانات تفریحی و رفاهی بهارستان می توان به دریاچه مصنوعی زیتون و بوستان های کوهستان و گلستان اشاره کرد. از طرفی به دلیل همجواری این شهر با رشته کوه لاشتر، امکان کوهنوردی آماتور در این بخش وجود دارد. در پایان امیدواریم با مطالعه این مقاله به دید روشنی در رابطه با این شهر نوساز و امکانات آن رسیده باشید.

خرید آپارتمان در بهارستان اصفهان

با وجود تعداد زیاد ساختمان های  نوساز در بهارستان، خرید آپارتمان در این منطقه می‌تواند چالش برانگیز باشد. بعضی از آپارتمان‌ های ساخته شده در حال حاضر دارای عمر بالاتر از ۱۵ سال بوده و نیاز به بازسازی دارند. پیشنهاد میشود چنانچه به فکر خرید آپارتمان در بهارستان هستید، ابتدا از ساختمانهای نوساز شروع به جستجو کنید.

فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان

در سالهای اخیر خرید و فروش مسکن در ایران جنب و جوش گذشته را نداشته و این امر شامل حال آپارتمان‌های بهارستان نیز میشود. برای فروش آپارتمان خود در بهارستان بهتر است از وضعیت ظاهری آپارتمان خود اطمینان حاصل کنید و سپس اقدام به تهیه عکسهایی با کیفیت بالا از نمای ساختمان، ورودی‌ها، پارکینگ و اتاقها نمایید. در هنگام ثبت آپارتمان خود در پست ملک برای فروش، دقت فرمایید، که تمام جزئیات آنرا ذکر نموده و محل دقیق ملک خود را در روی نقشه مشخص کنید. وارد کردن تمام جزئیات در فرم آگهی، این امکان را برای خریداران فراهم میکند تا بدون اتلاف وقت بتوانند آپارتمان مذکور را بیایند، برای مثال چنانچا ملک شما قابلیت گرفتن وام بانکی را دارد، حتما گزینه وام بانکی در آگهی انتخاب شود ، تا در جستجو با عنوان خرید آپارتمان با وام بانکی، ملک شما نیز پدیدار شود.