پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

رهن و اجاره آپارتمان، برج و سوییت و پنت هاوس در کرج | پست ملک

رهن و اجاره خانه در کرج

همانطور که می‌دانید وضعیت خرید ملک و سکونت در منزل شخصی بنابر دلایل اقتصادی و بسیاری از مسائل دیگر برای هر فرد یا خانواده‌ای مقدور نیست و با وجود تورم بالای خرید ملک شاهد بازار عرضه و تقاضا بالای رهن و اجاره خانه در تمامی شهرها هستیم. این وضعیت در شهر‌های بزرگ و صنعتی بیشتر به چشم می‌خورد و در شهرهایی مانند: کرج، ساوه و... به خاطر وضعیت بهتر اشتغال با جمعیت مهاجر بلایی روبرو هستیم که مسلما این رشد جمعیت منجر به تورم ملک و افزایش رهن و اجاره خواهد شد.
البته که تنها افراد یا خانواده‌های مهاجر جویای رهن و اجاره نبوده و بسیاری از ساکنینی که اصالتا به این استان تعلق دارند نیز به دنبال رهن و اجاره در کرج بوده و قشر دانشجو و افرادی که مستقل از خانواده زندگی می‌کنند هم درصد بالایی از اجاره آپارتمان در کرج را به خود اختصاص داده اند.

وضعیت رهن و اجاره در کرج

پیش از هر چیزی باید به وسعت استان البرز و مرکز آن یعنی  کرج توجه کنید که از لحاظ وسعت رتبه ۲۲ را در میان کلان‌شهرهای کشور دارد و با جمعیتی بیش از دو میلیون و چهارصد هزار نفر پس از تهران بزرگترین شهر مهاجر پذیر و چهارمین شهر بزرگ کشور محسوب می‌شود که مجموع این شرایط بر وضعیت ملک به صورت رهن و اجاره نیز تاثیر ویژه‌ای دارد. بافت شهری کرج بازسازی شده و از لحاظ سازه‌های مسکونی بافت آپارتمان‌ها، خانه‌های ویلایی و مجمتع‌های مسکونی نوساز است و البته در برخی از محلات شاهد بافت مسکونی سنتی و چند سال ساخت نیز هستیم که به تبع از قیمت رهن و اجاره کمتری برخوردار هستند. وضعیت رهن و اجاره در کرج را فاکتورهای مختلفی معین می‌کنند که اصلی‌ترین عامل قیمت مناطق مختلف کرج هستند چراکه این کلان‌شهر را به ۱۱ منطقه تقسیم‌بندی کرده‌اند و هر منطقه از شهرک‌های و بخش‌های مختلفی تشکیل شده که کیفیت بافت شهری در این محلات بر قیمت رهن و اجاره موثر است.

قیمت رهن و اجاره در کرج

همانطور که اشاره شد کرج از مناطق مختلفی تشکیل شده که هر یک بافت جغرافیایی و امکانات خاص خود را دارند و با این وجود در هر محله و منطقه برحسب لوکیشن و امتیازات مثبت یا منفی ملک، قیمت رهن و اجاره نیز متغیر است.
اگر قصد اجاره خانه در کرج را دارید لازم از بدانید که رهن یا اجاره‌بها در برخی نقاط کرج با مناطق لوکس تهران برابری می‌کند و  حتی برای اجاره خانه کوچک در کرج به صورت سوئیت نیز این مناطق مبالغ قابل ملاحظه‌ای را جهت رهن و اجاره دریافت می‌کنند و شامل مناطق زیر هستند.

 • عظیمیه
 • جهانشهر
 • مهرشهر
 • گوهردشت
 • درختی
 • گلشهر
 • خیام
 • مهرویلا
 • پردیسان
 • کارمندان جنوبی

اجاره آپارتمان در این مناطق به صورت رهن کامل یا رهن و اجاره گران‌تر از سایر مناطق کرج بوده و اگر قصد شما سکونت در آپارتمانی با مبالغ پایین است و ترجیح شما زندگی در محلاتی ارزان‌تر است پس این گزینه‌ها توصیه نمی‌شوند.

اجاره خانه ارزان در کرج

به طور کلی می‌توان استان البرز و کلان‌شهر کرج را تهرانی کوچک‌تر با سطح زندگی ارزان‌تر تصور کرد و امروزه بسیاری از افرادی که قصد زندگی با جنبه اقتصادی ارزان‌ را دارند حتی در صورت شاغل بودن در تهران به دنبال رهن و اجاره آپارتمان و زندگی اقتصادی در کرج هستند. این موضوع برای اجاره خانه دانشجویی یا افرادی که از شهرستان و استان‌های دیگر جویای کار در کرج هستند اهمیت بیشتری داشته و در بسیاری از موارد به دنبال آپارتمان یا سوئیت‌های ۴۰ متری و ۵۰ متری برای سکونت هستند تا رهن و اجاره کمتری را پرداخت کنند.
به طور کلی شما می‌توانید آپارتمان‌هایی در رنج قیمتی بسیار مناسب را در کرج پیدا کنید و مناطقی مانند: مارلیک، محمدشهر، کیان‌مهر، هشتگرد، حیدرآباد، چهارصد دستگاه، مدرس، منظریه از بافت شهری متوسط و رهن و اجاره مناسب‌تری برخوردار هستند و با وجود متوسط بودن محدوده جغرافیایی امکانت و خدمات رفاهی خاصی را در اختیار خواهید داشت و در مقابل رهن و اجاره کمتری پرداخت می‌کنید.

اجاره خانه در کرج بدون پول پیش

آنچه که کرج را به دومین شهر مهاجر پذیر و بزرگ کشور تبدیل کرده است امکان اجاره خانه با انعطاف بالا است و در هر محله از مناطق مختلف آن می‌توان هر نوع آپارتمانی را با شرایط مختلف از لحاظ چگونگی ملک و قیمت رهن و اجاره مناسب پیدا کرد. امروزه نتنها می‌توانید در مناطقی همچون: حصارک، حسن آباد، زور آباد، فردیس و... که مناطق پایین‌شهر کرج هستند خانه‌هایی با شرایط رهن و اجاره ارزان پیدا کنید؛ بلکه بافت وسیع این شهر حق انتخاب زیادی را در خصوص نحوه رهن و اجاره در اختیار شما قرار می‌دهد. جالب است بدانید که در کرج علاوه بر اجاره خانه با رهن و بدون اجاره‌بهای ماهانه، می‌توانید که در بین خانه‌هایی با شرایط بدون پول پیش نیز گزینه مناسب با شرایط اقتصادی خود را انتخاب کنید و طبق‌‌ قرارداد مالک و شما پول پیش پرداخت نمی‌کنید و به میزان ارزش ملک و تعرفه سالانه‌‌ رهن و اجاره مبلغی را ماهیانه به صاحب‌خانه خود می‌پردازید. این شرایط برای افرادی که پس‌انداز و بودجه‌ای برای پرداخت مبالغ رهن‌ خانه ندارد عالی است و با این شرایط است که تمامی اقشار جامعه از مرفه تا سطح اقتصادی ضعیف توانایی زندگی در کرج را دارند.

قیمت اجاره خانه کوچک در کرج

با وجود مناطق یازده گانه کرج که شامل: شهرک‌ها و محلاتی با بافت مدرن و لوکس تا سنتی و قدیمی‌ساز هستند باید توقع رنج قیمتی بسیار متنوعی را داشته باشیم و برحسب نوع اجاره، مبالغ پیشنهادی متفاوت هستند و خانه‌ها به صورت رهن و اجاره، رهن بدون اجاره‌‌بها و اجاره بدون پیش پرداخت به متقاضیان ارائه می‌شوند.

 • لوکیشن آپارتمان، بافت شهری و انسانی منطقه
 • امکانات رفاهی، آموزشی، خدماتی، حمل و نقل، تجاری و... در محدوده ملک
 • نزدیکی به اماکن مهم گردشگری، تاریخی، ورزشی، معابر و میادین اصلی و...
 • وضعیت خانه از لحاظ نوساز بودن، بازسازی شده، قدیمی و فرسوده، زیبایی ساختاری و امکانات رفاهی 
 • متراژ خانه، وضعیت مستقل بودن یا ورودی مشترک، پارکینگ، انبار، آسانسور و...

این‌ها ازجمله مواردی هستند که بر تعیین قیمت رهن و اجاره در کرج موثر بوده و با وجود شمار بالای مهاجرین تحصیلی یا جویای کار بازار عرضه و تقاضا برای رهن و اجاره ارزان خانه‌های کوچک در کرج زیاد است.
همین امر سبب شده که در ساخت و سازهای کرج شاهد فایل‌های بسیاری به صورت سوئیت‌های دانشجویی و کوچک باشیم به گونه‌ای که حتی اجاره خانه ۴۰ متری در کرج هم به سادگی مقدور است و با هر بودجه‌ای امکان تطابق رهن و اجاره خانه برای متقاضیان وجود دارد.
 

بعدی