پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

رهن و اجاره آپارتمان، برج و سوییت و پنت هاوس در گوهردشت کرج | پست ملک

اجاره خانه در گوهردشت

می‌توان گوهردشت کنونی یا رجایی شهر را همسان با محلات خاصی از تهران همچون نارمک در یک رده قرار داد چرا که گوهردشت نیز از مناطق بالاشهر و لوکس استان البرز و شهر کرج محسوب می‌شود که در گذشته نیز بخاطر باغات سرسبز و طبیعت خاصی که داشت محله‌ای مورد توجه خانواده‌های متمول به ویژه افراد وابسته به حکومت پهلوی بود و هنوز هم با وجود بافت بازسازی شده از هوای پاک و طبیعت خاص خود برخوردار است.
گوهردشت در زمان پهلوی تحت مالکیت حاج لطف‌الله ترقی که روزنامه‌نگار و یکی از مالکان بزرگ تهرانی بود قرار داشت و نام سابق این منطقه شهرک رجائی بود که هنوزهم بسیاری از افراد گوهردشت را با این نام می‌خوانند و امروزه از بافت شهری سابق و خانه باغ‌های بزرگ و ویلایی رد کمتری مانده و آپارتمان سازی مدرن و لوکس جای بافت سنتی گوهردشت را گرفته است.

موقعیت مکانی و دسترسی به گوهردشت

از بهترین مناطق شمال شهر کرج که متعلق به منطقه هفت شهرداری کرج است گوهردشت بوده که نتنها بافت شهری بسیار شیک و مدرنی دارد؛ بلکه از لحاظ موقعیت مکانی و دسترسی نیز جایگاه بسیار خاصی داشته و مختصات این منطقه به شرح زیر است.
این منطقه از پایان شمالی خود به شهرک‌های بهارستان، آسمان و رشته کوه‌های البرز منتهی می‌گردد؛ ضلع جنوبی را دهقان ویلا تشکیل می‌دهد؛ از سمت شرقی به عظیمیه ختم شده و بخش غربی را نیز شاهین ویلا پایان می‌دهد. از لحاظ دسترسی می‌توان گفت با وجود دوری از اتوبان کرج بازهم راه‌های دسترسی متعدد و راحتی دارد و برای رفتن به گوهردشت نزدیک‌ترین راه استفاده از مترو خط  گلشهر است چرا که متروی گوهردشت فعلا راه‌اندازی نشده؛ لذا با پیاده شدن در ایستگاه گلشهر خطوط تاکسی‌رانی، اتوبوس و ون‌های مسافربری گوهردشت در اختیار شما هستند.
البته برای ورود و خروج به گوهردشت معابر مختلفی در اختیار شما هستند که می‌توانید با اتوموبیل شخصی نیز به این منطقه بروید و شامل: بلوار بهارستان،‌ بلوار موذن، خیابان چهاردهم، بلوار باغستان، خیابان شاهین ویلا، بلوار سربازان گمنام، خیابان بنی نجار، خیابان نواب صفوی، خیابان بهشتی، خیابان گلشهر، بلوار شهرداری و بلوار جمهوری اسلامی، خیابان آزادی شمالی، بلوار مطهری و بلوار استقلال هستند.

خیابان‌ ها و فازهای گوهردشت

این منطقه دارای خیابان‌ها و فازهای مختلفی است و به مهمترین خیابان آن، خیابان اصلی گفته می‌شود که عرض و امتداد خاصی را به خود اختصاص داده و بهترین و بیشترین مراکز خرید، تفریحی، تجاری و... گوهردشت کرج را در خود جای داده است. همچنین محلی بسیار مهم برای برگزاری مراسمات مختلف، راهپیمایی، اعیاد، مراسمات سوگواری، جشن‌ها و... بوده و سینما ساویز که بزرگترین سینمای کرج است که در فلکه اول یا ابتدای خیابان اصلی قرار دارد. از دیگر خیابان‌های مهم و اصلی گوهردشت می‌توان بلوارهای رستاخیز، اشتراکی، ملک شاه، ملاصدرا، انقلاب و موذن را نام برد و همچنین شهرک‌های شهید جهازی‌ها (خیابان اصلی)، شهرک بوستان (ورودی جاده آتشگاه)، شهرک آسمان و بهداری نیز از شهرک‌های خاص گوهردشت هستند.
پیش از این هم اشاره شد که گوهردشت متشکل از فازهای مختلفی است که هریک لوکیشن خاصی را به خود اختصاص داده و مناطق و امکانات مختلفی را شامل می‌شوند.

  • ضلع شرقی خیابان اصلی را فاز ۱ مینامند.
  • قسمت غربی این خیابان به فاز ۲ گوهردشت تعلق می‌گیرد.
  • خیابان رستاخیز در امتداد غرب را فاز ۳ تشکیل می‌دهد.

البته لازم است بدانید که فاز سه خود بلوک بندی شده و از خیابان رستاخیز تا خیابان شهرداری بلوک ۱ است؛ فاصله شهرداری تا انقلاب را بلوک ۲ تشکیل می‌دهد؛ بلوک ۳ نیز از انقلاب تا اشتراکی است.

مناطق تفریحی، ورزشی و مراکز خرید گوهردشت

همانطور که گفتیم گوهردشت در گذشته منطقه‌ای پر از باغات و مراتع سرسبز بوده و هنوز هم در برخی از قسمت‌ها طبیعت خاص این منطقه دیده می‌شود و در مسیر جاده آتشگاه_ روستای سیاهکلاهان_ محمودآباد منطقه‌ای مرتفع و دیدنی را مشاهده می‌کنید که مانند بام کرج کل منطقه گوهردشت چشم‌انداز شما خواهد بود. باغ ایرانی و پارک سه‌بندی نیز از دیگر اماکن دیدنی و تفریحی گوهردشت محسوب شده و خیابان اصلی این منطقه نیز با داشتن شمار بالایی از کافه‌ها، رستوران، مراکز بازی، مراکز خرید و... یک منطقه بسیار دیدنی و لذت‌بخش محسوب می‌شود و پارک و شهربازی ابن‌سینا، کلیک گیم، خانه بازی بارنگ، کافه بازی ققنوس و... نیز از دیگر مراکز تفریحی گوهردشت هستند.
همانطور که ذکر شد خیابان اصلی دارای تعداد بسیار زیادی مراکز خرید، فروشگاه، بوتیک، مجتمع و... است که در کنار سایر مناطق بهترین مراکز خرید گوهردشت را دارا هستند و مجتمع تجاری چچلاس، چیچیکا، نیک مال، مرکز خرید مهستان، پاساژ گوهران، مرکز خرید پارامید و... نیز از بهترین مراکز خرید این منطقه هستند. از لحاظ بافت ورزشی می‌توان گوهردشت را قطب مهمی در کرج به حساب آورد و دارای تعداد بالایی باشگاه مردانه، زنانه، استخر، باشگاه کشتی شهید بابایی، زمین چمن ورزشگاه انقلاب، سالن ورزشی انقلاب، ورزشگاه انقلاب، باشگاه سنگنوردی البرز، آکادمی والیبال، زمین بیسبال انقلاب، باشگاه و مدرسه درفک البرز، باشگاه و مدرسه فوتبال میثاق و... نیز از اماکن ورزشی مهم گوهردشت را شامل می‌شوند.

مناطق درمانی، علمی، آموزشی و مذهبی گوهردشت

این منطقه ویژه از کرج بافت شهری مجهزی داشته و از لحاظ مراکز مهم دولتی، درمانی و..‌. نیز امکانات خاصی دارد و نتنها نیاز ساکنین داخلی را پوشش می‌دهد بلکه از سایر نقاط البرز نیز مراجعه کننده دارند و برخی از این مراکز به شرح زیر هستند.

مرکز درمانی:

مرکز درمانی قلب و عروق (رجایی شهر)، مراکز رادیولوژی و سونوگرافی، دندان پزشکی تامین اجتماعی (رجایی شهر)، داروخانه‌ها، کلینیک‌ها، مراکز زیبایی، تجهیزات پزشکی، درمانگاه شهید رجایی، کلینیک‌های دامپزشکی، مرکز دیالیز شهدای اینالو

مراکز علمی:

دانشگاه آزاد اسلامی کرج، دانشگاه هنر، دانشگاه پردیس و دانشگاه پیام ‌نور، موسسه آموزش عالی رسام، بنیاد نخبگان البرز، جهاد دانشگاهی واحد رجائی شهر

مراکز آموزشی:

مدارس مقاطع مختلف، آموزشگاه و موسسات زبان‌های خارجی، آموزشکده شهید بهشتی کرج، آموزشگاه آشپزی و شیرینی‌پزی، آموزشگاه رانندگی، آموزشگاه موسیقی، 

مراکز مذهبی:

حسینیه چهارده معصوم(ع)، مسجد جامع رجایی شهر، مسجد قائم

اماکن دولتی:

زندان رجایی، دفتر پیشخوان دولت گوهردشت، اداره پست، اداره کل راه و شهرسازی استان البرز، شهرداری منطقه ۷ شهرداری کرج، اداره آب و فاضلاب رجایی شهر، اداره برق منطقه غرب کرج

اجاره خانه در گوهردشت

پیش از این با لوکیشن، بافت شهری، امکانات و خدمات منطقه بازسازی شده گوهردشت کرج(رجایی شهر) آشنا شدیم و جهت اجاره خانه در این منطقه لوکس و مرفه‌نشین لازم است که بودجه کافی برای پول پیش و اجاره را داشته باشید و مسلما اگر می‌خواهید در مناطق خاصی که ذکر شد خانه اجاره کنید قیمت رهن و اجاره بیشتر خواهد بود. برای اجاره خانه کوچک در گوهردشت بافت شهری و آپارتمانی این شهر موارد اکازیونی را در اختیار شما خواهد گذاشت و این منطقه برای اجاره خانه دانشجویی گزینه‌های بسیار مناسبی دارد که به صورت سوئیت ۴۰ متری و ۵۰ متری نیز موجود هستند و به نسبت مناطق خاص و امکانات گوهردشت قیمت مناسبی برای افراد مستاجر دارند.
البته مسئله‌ای که در خصوص اجاره آپارتمان در گوهردشت یا هر منطقه دیگری وجود دارد؛ بودجه شما و توافق بین شما و مالک است که میزان رهن و اجاره را مشخص می‌کند و به طور معمول هرقدر پول پیش شما بیشتر باشد املاک مناسب با اجاره‌بهای کمتری خواهید یافت.
در شرایط دیگر ممکن است برحسب توافق بین شما و مالک، بتوانید خانه بدون پول پیش اجاره کنید و یا بالعکس ملک را به صورت رهن کامل و بدون ‌اجاره‌بها بگیرید و هریک از این شرایط به بودجه شما و نظر مالک بستگی دارد.