پست ملک
postmelk logo
قیمت زمین در کلاردشت
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش زمین مسکونی در کلاردشت | پست ملک

قیمت زمین در کلاردشت چگونه تعیین می‌شود؟

خرید زمین در شمال ایران، یکی از اید‌های سودآور و کم ریسک برای سرمایه‌گذاری است. در طی دهه اخیر در اکثر مناطق شمالی ایران، قیمت زمین افزایش یافته است. با توجه به روند خشکسالی در کشور و بحران آب، این پیش بینی وجود دارد که ارزش زمین‌های شمال ایران، در آینده نزدیک نیز چند برابر شود. کلاردشت یکی از مناطق زیبا و جذاب استان مازندران است که هر ساله مسافران و توریست‌های بسیاری را جذب می‌کند. در طی سال‌های اخیر و با مهاجرت بسیاری از شهر نشین‌ها به مناطق شمالی، قیمت زمین در کلاردشت نیز به شکل قابل توجهی، افزایش یافته است.

زمین کلاردشت: مرواریدی در منطقه

دشت کلاردشت با جنگل‌های انبوه و کوهستان پوشیده شده است و آب و هوایی خنک و مطبوع دارد. مناظر شگفت انگیز و زیبا، طبیعتی بکر و مردمانی مهمان نواز، کلاردشت را به منطقه ای ایده آل برای سرمایه گذاری شهر نشین‌ها تبدیل کرده است. فروش زمین در کلاردشت در طی سال‌های اخیر، رونق خوبی داشته است. حتی بسیاری از افراد محلی اقدام به فروش اقساطی زمین در کلاردشت کرده‌اند و این می تواند موقعیت بسیار ایده الی برای سرمایه گذاری در این منطقه باشد. اما قیمت زمین در کلاردشت با توجه به چه پارامترهایی تعیین می‌شود؟

مهم ترین پارامتر در تعیین ارزش زمین ها در کلاردشت چیست؟

مهم ترین پارامتر در تعیین قیمت زمین کلاردشت، محل قرار گیری آن است. محل قرار گیری زمین می تواند دسترسی آن به امکاناتی همچون آب، برق و یا گاز لوله کشی را تعیین کند. بدیهی است که وجود این امکانات، به ارزش زمین نیز می‌افزایند. زمین کلاردشت ممکن است در حوزه شهری، روستایی و یا خارج از بافت قرار داشته باشد. به تفکیک، شرایط قیمت گذاری این زمین‌ها به شرح زیر است.

قیمت زمین در کلاردشت- حوزه شهری و روستایی:

همانطور که از نامش پیداست، این دسته از زمین ها در داخل بافت شهرهای بزرگ و کوچک منطقه کلاردشت قرار دارند. برخی از آن ها ممکن است در مناطق لوکس و نوساز قرار گرفته باشند و برخی دیگر ممکن است در بافت روستایی و قدیمی تر شهر جانمایی شوند. قیمت زمین در بافت‌های نوساز و لوکس بیشتر از مناطق درجه دو یا سه است. شما می‌توانید به راحتی و با اندکی تحقیق در خصوص شهرها و روستاهای منطقه کلاردشت، مناطق خوش نشین و گرانقیمت شهر یا روستای مورد نظر خود را پیدا کنید.

قیمت زمین خارج محدوده شهرستان کلاردشت:

 زمین کلاردشت که خارج از محدوده شهرستان هستند، به یک دلیل واضح ارزان قیمت هستند: شما اجازه ساخت و ساز در این زمین ها را ندارید. بنابراین اگر قصد خرید زمینی در حاشیه یکی از روستاهای کلاردشت را دارید، اولا مطمئن شوید این زمین در داخل محدوده شهرستان واقع باشد؛ ثانیا با مراجعه به دهیاری روستا، مطمئن شوید که اجازه ساخت و ساز در زمین را خواهید داشت. قوانینی وجود دارد که به شما کمک می کنند اجازه ساخت و ساز در این قبیل زمین‌ها را بگیرید، اما ممکن است با پیچیدگی‌های قانونی مواجه شوید. اینکه زمین شما در چه شهرستان یا روستایی واقع باشد نیز در تعیین قیمت آن، تاثیر گذار است.

قیمت زمین خارج از بافت:  

این نکته را مد نظر داشته باشید که زمین کلاردشت خارج از بافت ارزان‌تر از زمین‌های داخل بافت معامله می‌شود. هرچه زمین خارج از بافت شما، به بافت شهری یا روستایی نزدیک تر باشد، قیمت آن بالاتر است. زمین‌هایی که حدودا دو (یا بیشتر) کیلومتر از مرز شهر فاصله داشته باشند، کاملا خارج از بافت محسوب می‌شوند و قیمت آنها ارزان‌تر از زمین‌های نزدیک به بافت است. کسب اجازه ساخت و ساز در زمین‌ها‌ی خارج از بافت، آسان نیست و حتی در بعضی مواقع غیر ممکن است ولی ممکن است هر سال با ارائه نقشه‌های توسعه روستایی و شهری، بخشی از این زمین‌ها به شهر یا روستا الحاق شوند. 

پرسش‌های متداول

بهترین منطقه کلاردشت برای خرید زمین کجاست؟

از بهترین مناطق کلاردشت برای خرید زمین می‌توان حسن کیف، رودبارک، دوبال، مجل، اجابیت، لاهو، ولوال و مکاء را نام برد.

بعدی