پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس، برج نوساز و کارکرده در کرمانشاه | پست ملک

خرید آپارتمان در کرمانشاه

کرمانشاه کنونی که با داشتن ۵/۱ درصد مساحت کل کشور و با جمعیتی بالغ بر ۹۴۶۶۵۱  نفر نهمین شهر پرجمعیت ایران و جزء کلان‌شهرها محسوب می‌شود و امروزه مهم‌ترین شهر قسمت مرکزی غرب ایران و باتوجه به مرزی بودن و اقلیم خاصی که دارد یکی از قطب‌های اقتصادی کشور محسوب می‌شود. کرمانشاه شهری با قدمت بیش از ۳ هزار سال  اصیل و غنی از فرهنگ است و از زمان مادها، هخامنشیان و حکومت‌های پس از آن شهری بنام، مرکز توجه، مقصد تجارت و فعالیت‌های اقتصادی بوده است و بناهای و آثار تاریخی بسیاری که دارد گویای پیشینه دور و دراز این شهر و فرهنگ غنی آن است.
شهر کرمانشاه از شمال با استان کردستان، از جنوب با استان‌های ایلام و لرستان، از شرق با استان همدان و غرب با کشور عراق همسایه است و با پایتخت تنها ۷ ساعت فاصله داشته و در مختصات جغرافیایی فوق‌العاده‌ای قرار دارد و مسیر تجارت و محل پیشرفت است. فرهنگ غنی، آب و هوای کوهستانی بکر و چهار فصل، بستر اقتصادی و پتانسیل پیشرفت کرمانشاه را همواره به مقصدی برای مهاجرت افراد مختلف تبدیل کرده است و رشد صعودی جمعیت باعث گسترش و پیشرفت ساخت و ساز در زمینه ویلایی، برج، آپارتمان‌های بزرگ و کوچک، انواع مجتمع مسکونی و... شده است.

تاثیر امکانات رفاهی بر خرید آپارتمان کرمانشاه

کرمانشاه به عنوان یک کلان‌شهر با قدمت بالا از امکانات شهری بسیاری برخودار است و جدا از بسترهای اقتصادی که خارج از بافت اصلی شهر قرار دارند امکانات درون شهری تاثیر ویژه‌ای بر خرید آپارتمان در کرمانشاه دارند که از این امکانات می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

•    سیستم حمل و نقل درون شهری گسترده و فعال
•    وجود تمام ادارات دولتی و بانک‌ها با شعب متعدد در مناطق مختلف شهر
•    وجود مدارس دولتی و غیر انتفاعی در تمامی مقاطع در تمام قسمت‌های شهر و وجود چندین دانشگاه معتبر و بنام
•    انواع شرکت‌ها و دفاتر خدماتی
•    وجود چندین بوستان، شهربازی، مرکز و مجموعه‌های تفریحی
•    تعداد بسیار زیادی باشگاه، سالن ورزشی، استخر، زمین بازی...
•    سینما، فرهنگ‌سرا، مجتمع‌های هنری فرهنگی، انواع آموزشگاه‌های متفرقه و...
•    انواع بیمارستان‌های تخصصی، کلینیک، درمانگاه و مرکز خدمات درمانی
•    آثار باستانی، موزه، امکان تاریخی دیدنی و گردشگاه های مختلف
•    بازارهای محلی مختلف و مراکز خرید متعدد و متنوع و...

امکانات شهری فوق در مناطق مختلف شهر با تمرکز و تراکم مختلفی وجود دارند بطور معمول در منطقه‌های درجه‌یک شهر این امکانات بیشتر به چشم می‌خورند و غالب آپارتمان‌های نوساز و لوکس نیز در نزدیکی امکانات شهری ویژه واقع شده اند.

مناطق مختلف کرمانشاه از نظر کیفیت خانه و آپارتمان

کرمانشاه شهری وسیع و قدیمی است بنابراین از مناطق و محله‌های بسیار مختلفی تشکیل شده است و با گذر از سطح شهر بافت شهری متنوعی را از محله‌هایی با خانه‌های ویلایی و ساختار قدیمی تا محله‌هایی با بافت شهری به‌روز، آپارتمان‌های امروزی و خانه‌های ویلایی لوکس را شاهد خواهید بود.
وجود مناطق شهری درجه‌یک و بافت شهری لوکس تا مناطق قدیمی با ساختار و بافت درجه سه در کرمانشاه سبب شده است که خانه، آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی بسیاری با کیفیت و قیمت متفاوت در این شهر وجود داشته باشد که مسکن اقشار و طبقات مختلف جامعه شهری را تامین می‌کنند. اگر بخواهیم که مناطق مختلف کرمانشاه را از نظر کیفیت آپارتمان و بافت شهری به سه دسته درجه۱، درجه۲ و درجه سه تقسیم کنیم به شرح زیر خواهد بود.

مناطق درجه۱: 

در مناطقی مانند برق، ۲۲ بهمن، گلستان، کسری، فردوسی، الهیه و... اکثر خانه‌ها و آپارتمان‌ها نوساز و یا به خوبی بازسازی شده هستند و بافت شهری مدرنی دارند و آپارتمان‌ها، مجتمع‌ها و خانه‌هایی لوکس، با طراحی مدرن و مهندسی شده را با متراژهای مختلف در این مناطق شاهد هستیم و امکانات رفاهی و دسترسی به امکانات شهری در این مناطق بالا است.

مناطق درجه۲: 

برخی از مهم‌ترین مناطق درجه۲ کرمانشاه شامل منطقه مسکن، فرهنگیان، پردیس، شهرک ژاندارمری، سعدی، شریعتی، بهار، صدرا، گلریزان و... است که در این مناطق به مراتب از نوساز بودن و لوکس بودن آپارتما‌ن‌ها و مجتمع‌های مسکونی کاسته می‌شود اما کماکان در وضعیت مطلوبی قرار دارند در این مناطق نیز آپارتمان‌ها و خانه‌های لوکس به شکل قابل توجهی وجود دارند اما اکثر ساختمان‌ها در حد متوسط قرار داشته و با توجه به متعدد بودن آپارتمان‌هایی با متراژ مختلف و کیفیت متفاوت در این مناطق تراکم ساخت‌و‌ساز و جمعیت بالا است و امکانات شهری قابل قبولی نیز در دسترس جمعیت ساکن است.

مناطق درجه۳: 

مناطقی نیز در کرمانشاه وجود دارند که از بافت قدیمی و حتی فرسوده‌ای برخودار هستند که غالبا مناطق قدیمی شهر هستند و طی سال‌ها تغییر چندانی از نظر بافت نداشته و ساخت‌وساز ملک در این مناطق ضعیف است و عموما خانه‌ها به صورت خانه‌هایی ویلایی قدیمی و چندطبقه هستند و معمولا آپارتمان و مجتمع‌هایی که در این مناطق وجود دارند پروژه‌های مسکن‌مهر یا شرکتی می‌باشند.
رشیدی، کوهساری، صابونی، وکیل‌آقا، اربابی، دولت‌آباد، کیانشهر، باغ ابریشم، باغ‌نی، دلگشا، خیام، مصوری، وزیری، لشگر، مسیرنفت، مصلی و... جزء محله‌های درجه۳ کرمانشاه هستند که بطور معمول دسترسی متوسطی به امکانات شهری داشته و کیفیت و شدت ساخت و ساز در این مناطق نسبتا پایین است.

نکته: بیان تمامی مناطق شهر کرمانشاه و بررسی وضعیت آپارتمان در این مناطق با توجه به وسعت شهر کرمانشاه در این مطلب نمی‌گنجد و دسته بندی فوق می‌تواند بسیار گسترده‌تر و دقیق‌تر نیز باشد و باتوجه به تنوع بافت شهری، درجه‌بندی مناطق شهر تا ده درجه یا دسته نیز از نظر کیفیت امکان‌پذیر است.

بررسی قیمت آپارتمان در کرمانشاه

آنچه مسلم است کرمانشاه دارای تعداد بسیار زیادی آپارتمان، مجتمع مسکونی شخصی‌ساز، مجتمع‌های مسکن مهر و شرکتی و... است که کیفیت این آپارتمان‌ها و ساختمان‌ها طیف گسترده‌ای داشته و از برج‌ها و آپارتمان‌های فوق‌العاده لوکس و مدرن تا آپارتمان‌ها و مجتمع‌های معمولی و حتی متوسط رو به پایین را شامل می‌شود.
بنابراین قیمت آپارتمان در کرمانشاه از مبالغ هنگفت تا قیمت‌های اقتصادی و پایین را شامل می‌شود و به تبع این قیمت تحت تاثیر عوامل مختلفی است و هرچقدر که منطقه واحد مورد نظر درجه‌یک‌تر، بافت‌ شهری باکیفیت‌تر، آپارتمان موردنظر لوکس‌تر و مجهزتر، دسترسی آپارتمان به امکانات شهری بیشتر و... باشد قیمت نهایی  ملک نیز بیشتر خواهد بود.

خرید آپارتمان در کرمانشاه

کرمانشاه جزء شهرهایی است که با حداقل‌ترین تا بیشترین سرما می‌توانید در آن به خرید و فروش آپارتمان در آن فکر کنید چراکه بیشمار منطقه، آپارتمان، مجتمع، خانه ویلایی و... را با کیفیت و قیمت متفاوت دارد.
برای خرید آپارتمان‌ یا خانه‌های لوکس با متراژ بالا بهتر است به ابتدا به سراغ مناطق درجه یک و خیابان‌های مهم کرمانشاه بروید که در این مناطق آپارتمان‌ها از کیفت ساخت بالا و طراحی مدرنی برخوردار هستند و به تبع قیمت بالایی نیز دارند.
اگر سرمایه شما در حال حاضر یک سرمایه متوسط محسوب می‌شود درصد بالایی از شهر کرمانشاه جزء مناطق درجه۲ محسوب می‌شوند که در کنار قیمت نرمال از کیفیت ساخت قابل قبول، متراژهای مختلف و دسترسی مناسب برخوردار هستند و بافت شهری در این مناطق متوسط رو به بالا است و گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند. اگر سرمایه شما به خرید ملک در مناطق درجه۱ و ۲ نمی‌رسد جای نگرانی نیست چراکه در مناطق درجه۳ کرمانشاه نیز آپارتمان‌، خانه، مجتمع‌های مسکن‌ مهر و واحدهایی وجود دارند که با قیمت اقتصادی از کیفیت مناسب برخوردار بوده و از نظر دسترسی به امکانات نیز نیاز ساکنین را برآورده می‌کنند.