پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس، برج نوساز و کارکرده در مشهد | پست ملک

خرید آپارتمان در مشهد و عوامل موثر بر قیمت آپارتمان در مشهد

خرید خانه در شهر‌های سیاحتی و زیارتی همواره مورد استقبال افراد از سراسر کشور می‌باشد. مشهد یکی از بزرگترین شهر‌های مذهبی ایران است که تقاضای خرید خانه در آن بسیار بالا‌تر از سایر شهر‌های مذهبی می‌باشد. این شهر مقدس به دلیل همجواری با بارگاه مطهر امام رضا علیه السام سالانه میزبان زواران زیادی است. وسعت شهر و آب و هوای دلنشینش از یک سمت و زمینه بازار کار بسیار خوبی که دارد از سوی دیگر، تقاضا را برای خرید آپارتمان در مشهد  بالا برده است. اما شرایط خرید و قیمت آپارتمان در مشهد با سایر شهر‌ها فرق می‌کند و تقریبا مشابه تهران بزرگ می‌باشد. اگر دوست دارید با شرایط خرید و آگهی فروش آپارتمان در مشهد بیشتر آشنا شوید با ما تا انتهای متن همراه بمانید.

آشنایی با شرایط خرید اپارتمان در مشهد

خرید آپارتمان در مشهد به دلیل بافت شهری آن بسیار پایین و بالا دارد و نمیتوان قیمت یکسانی برای نقاط مختلف شهر در نظر گرفت. شرایط آپارتمان فروشی مشهد به گونه‌ای است که اگر بخواهید در مناطق خوش آب و هوای شهر سکنا کنید و یا در مرکزیت شهر، بسیار تفاوت دارد. وسعت شهر به راحتی دست سازندگان را باز گذاشته تا بتوانند املاک موجود در شهر را با قیمت‌های بسیار متمایز از هم به فروش برسانند.
قیمت آپارتمان در مشهد با محل قرارگیری آن ارتباط مستقیم دارد. اگر به دنبال خرید اپارتمان در مشهد هستید حتما باید دو دوتا چهار تای پول‌تان را داشته‌باشید. زیرا مشهد دارای مناطق مختلفی است که هرکدام دارای قیمت مخصوص به خودشان می‌باشد. به عنوان مثال اگر به دنبال خرید آپارتمان لوکس در مشهد هستید می‌توانید مناطق خوش و آب و هوای شمالی شهر و طرقبه و شاندیز را انتخاب کنید. اگر هدفتان از خرید اپارتمان درمشهد پایگاهی برای امورات زیارتی و سیاحتی است، می‌توانید اطراف حرم را انتخاب کنید و.... . به همین جهت نیازمند این هستید که حتما از راهنمایی‌های یک کارشناس معتمد و مطمئن املاک راهنمایی بگیرید. زیرا با توجه به بودجه شما شرایط متفاوت می‌شود.

۵ نکته مهم که باید قبل از خرید آپارتمان در مشهد بدانید

زمانی‌که قصد خرید آپارتمان در مشهد  را داشته‌باشید باید حتما به یک سری نکات دقت کنید. با توجه به تورمی ‌که با آن رو‌به‌رو هستیم، مطمئنا باید در زمان خرید آپارتمان شرایط مهمی ‌را بررسی کنید. تا بتوانید چندین سال در آن خانه زندگی نمایید. در ادامه به برخی از مهم‌ترین این موارد اشاره می‌کنیم.

۱.بررسی اسناد پیش از خرید آپارتمان در مشهد  

مهم‌ترین موضوع قبل از خرید آپارتمان در مشهد  بررسی اسناد ملک است. این روز‌ها بسیار شاهد این هستیم که خیلی از املاک پایان‌کار ندارند و یا مشکل حقوقی دارند. یا خیلی شنیده می‌شود که ملک خریداری شده به چند نفر دیگر نیز فروخته شده‌است و... . به همین جهت بررسی اسناد ملک قبل از خرید بسیار مهم است. اگر خودتان در این زمینه آگاهی کافی ندارید حتما از یک کارشناس مشاور‌املاک مطمئن راهنمایی بگیرید.

۲.بررسی مشخصات ساختمان با موارد ثبت شده در سند 

یکی دیگر از موارد مهمی‌که قبل از خرید آپارتمان در مشهد باید به آن توجه کنید، تطابق مشخصات آپارتمانی که قصد خرید آن را دارید با مشخصات درج شده در سند می‌باشد. خیلی اوقات متراژ ساختمان، امکانات ساختمان، پارکینگ و.... در سند اشتباه درج می‌شود. این موضوع مخصوصا برای متراژ ساختمان خیلی اهمیت دارد. زیرا در صورت فروش حتی یک متر اضافه‎تر، شما متضرر خواهید شد. بهترین راه برای جلوگیری از این امر نیز راهنمایی گرفتن از یک کارشناس مشاور املاک خبره می‌باشد.

۳.مقایسه موقعیت خانه با قیمت آپارتمان در مشهد

مطمئنا موقعیت مکانی که برای خرید آپارتمان در مشهد  در نظر دارید بر روی قیمت آپارتمان تاثیر می‌گذارد. بنابراین موقعیت مکانی را با دقت بررسی کنید. گاهی ممکن است با یک آپارتمان ارزان در مشهد روبرو شوید که با موقعیت مکانی ملک تطابق ندارد. همین موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا پی به مشکلاتی که ممکن است ملک داشته باشد شک کنید. علاوه بر این موضوع موقعیت مکانی خانه‌ای که در مشهد قصد خریداری آن را دارید باید مطابق با معیار‌های شما باشد. بناهای ساختمان‌های مجاور، سر و صدا، دسترسی‌ها و ... را به خوبی قبل از خرید آپارتمان در مشهد  بررسی کنید.

۴.بررسی سال ساخت ساختمان در زمان خرید آپارتمان در مشهد  

یکی دیگر از مواردی که بر روی قیمت آپارتمان در مشهد تاثیر می‌گذارد، سال ساخت آن می‌باشد. به طور حتم هرچه ساختمان قدیمی‌تر باشد، مبلغی که برای خرید آپارتمان در مشهد باید بپردازید کمتر می‌شود. به همان نسبت آپارتمان‌های نوساز هزینه خرید بالاتری دارند. اما خیلی از صاحبان ملک، قبل از فروش آپارتمان در مشهد، در صورت قدیمی‌ساز بودن اقدام به تعمیرات و نوسازی ساختمان می‌نمایند. به این صورت هزینه خرید آنها با توجه به سال ساخت‌شان تغییر پیدا می‌کند. بنابراین در زمان خرید چنانچه قیمت آپارتمان در مشهد با سال ساختش همخوانی نداشت، مطمئنا به علت بازسازی‌ها و نوسازی‌های ساختمان توسط مالک قبلی می‌باشد. این دست املاک از آپارتمان‌های نوساز ارزان‌تر هستند ولی به نسبت سال ساخت‌شان هزینه بالاتری دارند. به همین جهت میزان فروش این دست آپارتمان‌ها به دلیل قیمت مساعد‌تری که دارند بیشتر است.

۵.بررسی امکانات و طبقات ساختمان زمان خرید آپارتمان در مشهد  

یکی از مهم‌ترین مواردی که بر روی قیمت آپارتمان در مشهد تاثیر می‌گذارد امکانات ساختمان و طبقات آن می‌باشد. شما در یک منطقه خوش آب و هوا اگر به دنبال خرید آپارتمان در مشهد   باشید، مطمئنا هرچه طبقات بالاتر را خریداری کنید، قیمت بالاتری نیز باید بپردازید. اما در سایر نقاط این موضوع ممکن است برعکس باشد. حتی ممکن است یک آپارتمان چند طبقه فاقد آسانسور باشد. در این گونه موارد خرید خانه‌ها در طبقات بالاتر در گروه آپارتمان ارزان در مشهد دسته بندی می‌شوند.
امکانات خانه نیز عاملیت مستقیمی ‌بر روی قیمت آپارتمان در مشهد دارد. خیلی از امکانات مثل داشتن استخر، اتاق جلسه یا مهمانی، تعداد پارکینگ و.... . امکانات داخلی مثل داشتن مستر در اتاق خواب، آشپزخانه مخفی، اتاق دوش، وان و جکوزی، شومینه و.... همه و همه بر روی قیمت نهایی خرید آپارتمان در مشهد  تاثیر‌گذار است. بنابراین در صورت بالا بودن قیمت ملک حتما امکانات آن را به خوبی بررسی کنید. برخی از املاک ارزش پرداخت هزینه بالاتر را دارند.

نکته پایانی برای خرید آپارتمان در مشهد  

تا به اینجای متن شما را با نکاتی که زمان خرید آپارتمان در مشهد  باید به آن توجه کنید پرداختیم. اما اگر به دنبال تهیه و خرید ملک هستید اما بودجه‌تان کافی نیست، می‌توانید از بین ساختمان‌هایی که به عنوان پیش فروش آپارتمان مشهد هستند استفاده کنید. اینگونه ساختمان‌ها به علت اینکه هنوز در حال ساخت می‌باشند قیمت خرید پایین‌تری دارند و راحت‌تر خرید و فروش می‌شوند. مزیت دیگر این آپارتمان‌ها این است که شما می‌توانید ساختمان را در حین ساخت شخصی سازی کنید. لوازم جانبی به کار رفته در ساختمان مثل رنگ و طرح کابینت، کاشی‌سرامیک، شیرآلات، کاغذ‌دیواری و... را خودتان با سلیقه خودتان انتخاب نمایید. باقی پول خانه را نیز در حین ساخت به مالک پرداخت می‌نمایید.
اما اگر قصد خرید خانه‌هایی که به عنوان پیش فروش اپارتمان مشهد ارائه می‌شوند را دارید حتما از یک کارشناس مشاور املاک زبده راهنمایی بگیرید. زیرا امکان کلاهبرداری برای خرید این دست از آپارتمان‌ها زیاد است. حتی ممکن است کارفرما خانه را خیلی دیر‌تر از زمان مقرر به شما تحویل دهد. اما با راهنمایی از یک کارشناس زبده املاک می‌توانید بهترین خرید آپارتمان در مشهد را تجربه نمایید.
 

بعدی