پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس، برج نوساز و کارکرده در قشم | پست ملک

خرید و فروش آپارتمان در قشم

قشم بزرگ‌ترین جزیره ایران و حوضه خلیج فارس است که جزء استان هرمزگان می‌باشد در زمان ساسانیان این جزیره ابرکاوان نامیده می‌شد که به معنای «از تبار کوه» است و این جزیره اصیل و با قدمت حتی در اوایل عصر اسلامی نیز سرزمینی مورد توجه، شکوفا و پررونق بوده است. جزیره معروف، گرم و زیبای قشم در میان آب‌های نیلگون و مهم خلیج فارس واقع شده است از شمال با بندر عباس، قسمتی از بندر لنگه و مرکز بخش خمیر، از جنوب با جزیره هنگام، از شمال شرقی با جزیره هرمز، از شرق با جزیره لارک غرب و جنوب غربی با جزایر تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی مجاور است. قشم به عنوان یک جزیره در مختصات جغرافیایی فوق‌العاده‌ای قرار دارد و جدا از زیبایی بی‌نظیر و جاذابه‌های طبیعی این جزیره موقعیت مکانی که دارد سبب رونق اقتصاد و تجارت‌های مختلف در آن شده است به همین دلیل امروزه جزیره‌ای اقتصادی و پویا محسوب می‌شود.

تاثیر امکانات رفاهی، فرهنگی، آموزشی بر خرید آپارتمان در قشم

اقلیم خاص جزیره قشم، طبیعت، جاذبه‌های گردشگری، آثار تاریخی و کسب و کار پررونق آن سبب شده است که قشم امروزه هدف و مقصد بسیاری از توریست‌ها، تجار و گردشگران باشد. 
یکی از صنعت‌های فعال و موفق جزیره قشم صنعت ساخت‌وساز است و علاوه بر اینکه این صنعت در بخش سازه‌های اداری و تجاری موفق است در بخش خانه و آپارتمان مسکونی نیز بسیار موفق عمل کرده است.
بنابراین ساخت‌وساز فعال واحدهای مسکونی مختلف در جزیره قشم و وجود امکانات مختلف در این شهرستان سبب شده است که تمایل به خرید آپارتمان قشم بسیار بالا باشد و ازجمله امکانات مختلفی و همه جانبه‌ موجود در جزیره زیبای قشم می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • وجود جاذبه‌های گردشگری مانند گنبد نمکی نمکدان، دره چاه کو، دره ستارگان، غار خربس، دژ پرتغالی‌ها، ژئوپارک قشم، چشمه‌ها، پارک کروکودیل قشم، چاه‌های طلا، جنگل حرا و... 
 • امکانات تفریحی مانند شهربازی‌های مجهز، فلای بورد، پاراسل، شاتل سواری، اکسی روی آب، بنانا سواری، جت اسکی، قواسی و اسکوتر زیر دریایی، پارک آبی قشم، قایق سواری، پاراگرایدل و... 
 • مارکز درمانی مانند بیمارستان‌های مجهز، درمانگاه، کلینیک، مراکز بهداشت، داروخانه و...
 • مراکز آموزشی مانند دانشگاه‌های معتبر، مدارس دولتی و غیر دولتی در مقاطع مختلف، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، مراکز آموزشی متفرفه و... 
 • مراکز فرهنگی هنری مانند موسسات، نشریات آموزشگاه‌های هنر و موسیقی، نمایشگاه‌های مختلف و...
 • تمامی ادارات و ارگان‌های دولتی، مراکز، دفاتر و شرکت‌های خدماتی، بانک و ارگان‌های امنیتی و...
 • بازارهای بسیار مختلف، مراکز خرید لوکس، هتل، رستوران، انواع کافی‌شاپ‌ها و...
 • شرکت‌های تجاری، کارخانه‌ها، کارگاه‌های تولیدی...
 • انواع فضای سبز، سینما، باشگاه، سالن ورزشی، استخر و مراکز و مجموعه‌های تفریحی و...

وجود امکانات رفاهی گسترده و فوق‌العاده زندگی در جزیره رویایی قشم را بسیار لذت بخش و راحت کرده است از این رو حتی افرادی که قصد مهاجرت دائمی به قشم را ندارند جهت گذراندن تعطیلات و یا سفرهای کاری و تجاری خود به خرید آپارتمان در جزیره قشم علاقه‌مند هستند.

مناطق مختلف جزیره قشم از نظر کیفیت آپارتمان

باتوجه به قدمت جزیره قشم در این شهرستان مناطق مسکونی از نظر کیفیت طیف گسترده‌ای دارند و از مناطق محلات و قدیمی جزیره تا مناطق لوکس و نوساز را شامل می‌شود که در ادامه به کیفیت خانه و آپارتمان در جزیره قشم خواهیم پرداخت.

بهترین مناطق جزیره قشم برای خرید آپارتمان

قشم به عنوان یک قطب کاری و تجاری و همچنین به عنوان یک جزیره محبوب توریستی و گردشگرپذیر از صنعت ساخت‌وساز بسیار فعال و رقابتی برخوردار است و از این رو مناطق بسیاری به عنوان مناطق لوکس و اعیان‌نشین دارد که در آن کیفیت ساخت‌وساز از سطح بالایی برخوردار است که ازجمله این مناطق می‌توان موارد زیر را نام برد.

 • شهرک سام
 • شهرک زال
 • شهرک نریمان و...

این شهرک‌ها جزء مناطق بالای‌شهر جزیره هستند و در این مناطق ویلا، برج، مجتمع مسکونی و آپارتمان‌های فوق‌العاده لوکس و مجللی وجود دارد که از طراحی بسیار مدرن، متراژ متوسط رو به بالا و سال ساخت پایینی برخوردار هستند بنابراین بافت شهری در این شهرک‌ها نوساز و دسترسی به امکانات شهری بسیار بالا می‌باشد.

مناطق متوسط جزیره قشم برای خرید آپارتمان

در قشم علاوه بر مناطق مسکونی درجه‌یک و بالای‌شهر مناطقی نیز وجود دارند که به کیفیت مناطق اعیانی نیستند اما کماکان جزء مناطق مناسب جزیره محسوب می‌شوند و کیفیت خانه و آپارتمان در این قسمت‌ها مناسب و در سطح قابل قبول است که در این مورد می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • شهرک تولا
 • دهکده ساحلی
 • شهرک دلگشا
 • شهرک گلستان
 • شهرک بهارستان
 • شهرک آفتاب و... 

بافت شهری این بخش‌ها نیز عموما نوساز و یا حداقل بازسازی شده است و دسترسی مناسبی نیز به امکانات رفاهی دارند و در این قسمت‌ها انواع واحد‌ مسکونی مانند ویلا، آپارتمان، مجتمع و... در متراژهای مختلف وجود دارد و البته واحدهای مسکونی بسیار لوکس نیز در این مناطق پیدا خواهد  شد.
وجود متراژ مختلف در این بخش‌ها سبب شده است که خرید و فروش آپارتمان در شهرک‌های فوق بسیار پررونق باشد.

مناطق پایین‌شهر جزیره قشم برای خرید آپارتمان

قشم به عنوان یک جزیره محله‌ها و مناطقی دارد که قدیمی و عموما بومی نشین هستند و از بافت سنتی و کیفیت ساخت نسبتا پایینی برخودار هستند و اکثر واحدهای مسکونی این بخش‌ها به شکل خانه‌های یک تا چند طبقه در متراژهای متوسط رو به پایین هستند و در این مورد نیز می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • شهرک سیستان
 • شهرک بوستان و...

این شهرک‌ها فاصله نسبتا زیادی با مرکز شهر و امکانات رفاهی دارند و البته مناطقی نیز در داخل خود شهر قشم وجود دارند که بافت قدیمی دارند.

قیمت خرید آپارتمان در جزیره قشم

قیمت آپارتمان قشم رنج گسترده‌ای دارد و از مناطق و آپارتمان‌های ارزان قیمت تا محله‌های اعیانی و ملک های گران قیمت را شامل می‌شود و همانطور که گفتیم شهرک‌های سام، زال و نریمان با توجه مدرن و نوساز بودن واحدهای مسکونی و دسترسی بالایی که به امکانات شهری دارند جزء مناطق گران قشم محسوب می‌شوند و خرید آپارتمان در قشم در این مناطق نیاز به بودجه بالایی دارد. فروش آپارتمان در قشم در مناطق متوسط و محله‌های درجه‌ دو رونق بیشتری دارد چراکه قیمت مسکن در این شهرک‌ها و محله‌ها بسیار اقتصادی‌تر است و با بودجه متوسط نیز می‌توان در این بخش‌ها به خرید مسکن فکر کرد البته پروژه‌های مسکن مهر  قشم نیز گزینه مناسبی برای خرید آپارتمان در قشم با قیمت مناسب است. محله‌های قدیمی داخل شهر و شهرک‌های سیستان و بوستان نیز که به نوعی محله درجه سه جزیره قشم محسوب می‌شوند از نظر قیمت ملک بسیار ارزان‌تر از دو گروه دیگر هستند و با بودجه پایین نیز در این بخش‌ها می‌توان سرمایه‌گذاری کرد و در مجموع قیمت ملک در جزیره زیبای قشم با توجه به امکانات و پتانسیل پیشرفت این جزیره مقرون به صرفه‌تر از بسیاری از شهرستان‌های دیگر است.

پرسش‌های متداول

محله های آپارتمانی قشم با قیمت مناسب کدامند؟

مناطق سیستان، بوستان، شهرک گلستان، شهرک آفتاب، شهرک تولا، شهرک دلگشا و... برخی از محله‌های آپارتمانی قشم هستند که از قیمت خوبی برخوردارند.