پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس در پردیسان قم | پست ملک

خرید و فروش آپارتمان در پردیسان قم

پردیسان قم جزء محله‌های قدیمی قم است که در جنوب غربی قم واقع شده و با شهرک مهدیه مجاور است و از غرب نیز به بلوار امامت محدود می‌شود  قدمت شهرک پردیسان به بیش از ۱۴ سال بر‌می‌گردد و فاصله این شهرک تا قم تنها ۷ کیلومتر است و این فاصله به تدریج در حال کم شدن است. پردیسان به عنوان یک شهرک بزرگ و با سال ساخت نسبتا بالا دارای امکانات شهری قابل قبولی جهت رفاه حال ساکنین خود است و با توجه به تمایل سکونت در این شهرک و افزایش جمعیت آن شهرداری این منطقه در تلاش برای افزایش زیرساخت‌های رفاهی در آن است و از امکانات این شهرک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • حمل و نقل فعال داخل و خارج شهرک
 • فضاهای سبز، پارک و بوستان های متعدد
 • بازار محلی، مراکز خرید و فروشگاه‌های متنوع و متعدد
 • چندین نانوایی
 • مسجد
 • مدرسه
 • مراکز زیبایی
 • دفاتر خدماتی
 • مراکز درمانی
 • مغازه‌ها و مراکز خدمات فنی مانند تعمیرگاه
 • باشگاه

بررسی مناطق مختلف پردسیان قم برای خرید آپارتمان

شهرک پردیسان ابتدا به منظور کنترل جمعیت قم و سرریز جمعیت به یک شهرک جدید شکل گرفت و به تدریج گسترش یافت و امروزه این شهرک دارای مجتمع‌های انبوه‌سازی، آپارتمان‌ها و حتی خانه‌های ویلایی بسیار است اما بخش اعظم بافت شهری منطقه پردیسان قم به شکل مجتمع‌های مسکونی و آپارتمان‌سازی است. در شهرک پردیسان علاوه بر مسکن مهر و پروژه‌‌های مجتمع مسکونی و دولتی، خانه‌ها و آپارتمان‌های شخصی‌ساز نیز وجود دارند و حجم قابل توجهی از خانه و آپارتمان در این محله به چشم می‌خورد و اگرچه در دل یک شهرک قرار دارند اما از نظر کیفیت ساخت، سال ساخت، طراحی به‌روز و دسترسی به امکانات با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.
در پردیسان خیابان علمدار و اطراف آن عموما دارای خانه‌ها و آپارتمان‌های شخصی ساز است که از کیفت ساخت، طراحی مدرن و متراژهای نسبتا بالایی برخوردار هستند و دسترسی بیشتری به امکانات رفاهی موجود در منطقه دارند. از دیگر مناطق باکیفیت پردیسان می‌توان به محله زیتون، خیابان نجاتخواه، خیابان شهیدان تقوی، خیابان اقلیمی و... اشاره کرد که بیشتر واحدهای مسکونی این مناطق به شکل ویلایی و نسبتا لوکس هستند و دسترسی بالایی نیز به امکانات رفاهی موجود دارند.
برخی از محله‌های پردیسان مانند موتلفه، زمزم، سبلان و... نیز دارای مجتمع‌ها و آپارتمان‌هایی با کیفیت مناسب هستند و از دسترسی متوسطی به امکانات برخوردار می‌باشند. در منطقه پردیسان نیز خانه‌ها و آپارتمان‌هایی که سال ساخت بالا دارند نیز وجود دار و حتی برخی از محله‌ها که تقریبا نوساز هستند از کیفیت ساخت مطلوبی برخوردار نیستند بنابراین در این منطقه نیز واحدهای مسکونی و بخش‌هایی با کیفیت پایین وجود دارند.

بررسی قیمت خرید آپارتمان در پردیسان قم

پردیسان قم شهرکی بزرگ با تعداد بسیار زیادی مجتمع مسکونی و آپارتمان است سال ساخت بسیاری از این واحدهای مسکونی به حدود ۱۵ سال پیش برمی‌گردد و طی این سال‌ها شهرک و محله پردیسان روز به روز گسترده‌تر شده و امروزه انبوهی از ساختمان مسکونی را با کیفیت و قیمت متفاوت در دل خود دارد. اکثر واحدهای مسکونی این شهرک نوساز و یا بازسازی شده هستند بطور کل به خانه و ملک شخصی‌ساز و یا مسکن ملی و پروژهای مجتمع مسکونی دولتی تقسیم می‌شوند و این پروژه‌ها توسط مهندسین و تیم سازنده مختلفی ساخته شده و بنابراین از طراحی و کیفیت متفاوتی برخودار هستند.
در مجموع قیمت آپارتمان پردیسان قم تحت تاثیر عواملی مانند شخصی‌ساز بودن یا پروژه‌ ملی بودن ملک، سال ساخت، متراژ، کیفیت ساخت، میزان مدرن بودن ساختمان، محله موردنظر، دسترسی به امکانات و... متغییر است. هرچقدر که واحد مسکونی مورد نظر شما به محله‌ها و خیابان‌های مهم نزدیک‌تر، سال ساخت کمتر و کیفیت بالاتری داشته باشد نسبت به مجتمع و آپارتمان‌های قدیمی‌تر و یا آپارتمان‌های نوسازی که دسترسی محدودی به امکانات دارند بیشتر خواهد بود.

نکات مهم خرید آپارتمان پردیسان

پردیسان قم از محله‌ها، فازها و خیابان‌های مختلفی تشکیل شده است و پروژه‌های مسکونی اجرا شده در آن از نظر کیفیت تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند اما با توجه به قیمت مناسب خانه در این شهرک فروش آپارتمان در پردیسان قم رونق بسیاری دارد. این منطقه واحدهایی با متراژ پایین، متوسط و بالا به شکل آپارتمان‌های چند واحدی، خانه‌های ویلایی، مجتمع‌های بزرگ و... به فروش می‌رسد و شما هنگام خرید آپارتمان در پردیسان قم حتما باید به نکاتی مانند امکانات کلی ساختمان، وضعیت سند واحد مورد نظر، میزان دسترسی به امکانات و پتانسیل‌های محله مورد نظر برای پیشرفت در آینده توجه کنید. در مجموع شهرک پردیسان با توجه به پروژه‌های مسکونی بسیاری که در آن به اجرا درآمده است و پتانسیل پیشرفتی که دارد یک منطقه مناسب برای خرید آپارتمان و سرمایه‌گذاری با قیمت‌های اقتصادی است.