پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس، برج نوساز و کارکرده در رشت | پست ملک

خرید آپارتمان در رشت

امروزه با افزایش جمعیت شهرها رواج ساخت منازل به شکل آپارتمان با چندین طبقه رواج یافته است. به طوری که در شهرهای شمالی نیز شاهد آپارتمان سازی به صورت انبوه هستیم. به عنوان مثال رشت که یکی از شهرهای دیدنی شمال کشور است برای خانه سازی و زندگی شهر مناسبی به نظر می رسد و افراد زیادی به قصد زندگی در این شهر اقدام به خرید آپارتمان در رشت می کنند. در این مقاله نکات مهمی را در مورد خرید آپارتمان وام دار در رشت و مزایای پیش فروش آپارتمان رشت بیان می کنیم.

بهترین مناطق برای خرید آپارتمان در رشت

بهترین محله های رشت برای خرید آپارتمان های گران قیمت گلسار، دیلمان و منظریه هستند که البته برای خرید و فروش آپارتمان رشت در هر کدام از کوچه های این محلات با قیمت های خاصی انجام می شود. همچنین در مناطق صفاری، معلم و نیکمرام نیز می توان برای خرید آپارتمان در رشت اقدام کرد. این محلات نیز آپارتمان ها و خانه هایی شیک و لاکچری دارد و آپارتمان های تک واحدی که کیفیت ساخت مطلوبی دارند در این مناطق با قیمت نسبتا بالایی به فروش می رسند. 
محله های سام رو، بیستون لاکانی و مطهری نیز از محلات قدیمی رشت هستند و به تازگی بازسازی شده اند؛ اگر قصد خرید آپارتمان رشت را دارید و می خواهید به مرکز شهر و بازارها دسترسی سریعی داشته باشید این مناطق بهترین مکان برای زندگی هستند. البته شلوغی و ترافیک بالا در این محلات کمی آزار دهنده است و از معایب خرید و فروش آپارتمان رشت به شمار می رود. محله رشتیان ضیابری و رودباری به دلیل داشتن بار ترافیکی کم و دسترسی راحت آن ها به دیگر نقاط شهر از گزینه های خوبی برای خرید آپارتمان رشت هستند.

اهمیت خرید آپارتمان در رشت

در سال های اخیر رشد ساخت و ساز و خرید و فروش املاک در شمال افزایش یافته و باعث جذابیت خرید آپارتمان وام دار در رشت شده است. کسانی که سرمایه زیادی دارند به خرید آپارتمان رشت و املاک در این شهر روی آورده اند. رشد قیمتی خرید آپارتمان و خانه در این شهر بسیار مناسب بوده و یکی از دلایل اهمیت خرید آپارتمان در رشت است. علاوه بر این آب و هوای معتدل، سرسبزی و طبیعت زیبای رشت و مکان های تفریحاتی آن از دیگر دلایل خرید آپارتمان در رشت می باشد.

نکات مهم برای خرید آپارتمان رشت

قبل از اینکه اقدام به خرید آپارتمان در رشت نمایید باید بررسی کنید که آیا در آینده امکان فروش آپارتمان وجود دارد یا خیر. یکی از موضوعات دیگر در بحث خرید آپارتمان رشت، امنیت منطقه مورد است؛ زیرا برخی مناطق شرایط مناسب و امنیت کاملی برای زندگی ندارند. یکی دیگر از نکات خرید و فروش آپارتمان رشت توجه به دنج بودن و خلوتی منطقه است؛ در صورتی که آرامش محله برای شما اهمیت دارد بهتر است منطقه ای را برای خرید آپارتمان انتخاب کنید که شلوغ و بزرگ نباشد. همچنین محله مورد نظر باید از لحاظ سرمایه گذاری و دقتصادی در سطح مناسبی باشد تا بعدا بتوان با قیمت بالاتری آپارتمان را به فروش رساند.
از دیگر نکات قبل از خرید آپارتمان رشت توجه به نوع ساختمان، نمای بیرونی آن و سال ساخت آپارتمان است که نباید خیلی قدیمی و یا نیاز به تعمیر داشته باشد. بررسی سیستم گرمایش و سرمایش و اینکه آیا با شوفاژ یا موتورخانه گرمایش منزل تامین می شود از دیگر موضوعات در هنگام خرید آپارتمان رشت است. در نهایت انتخاب محله ای که دسترسی راحتی به مکان های تفریحی و مراکز خرید و رستوران ها وجود دارد از نکات مهم در خرید آپارتمان در رشت است.

پیش فروش آپارتمان در رشت

یکی از راه های سریع خانه دار شدن در شهر رشت پیش فروش آپارتمان یا خرید آپارتمان وام دار در رشت است. این روش در بسیاری از نقاط ایران انجام می شود و از زیر مجموعه های خرید و فروش املاک به شمار می رود. در پیش فروش آپارتمان رشت خریدار به صورت مرحله ای مبلغ معینی را واریز می کند تا زمانی که ساخت خانه تکمیل شود. یکی از مزیت های خرید خانه با این روش پرداخت هزینه ساخت آپارتمان به صورت قسطی است. علاوه بر این پیش فروش آپارتمان در رشت نیز برای فروشنده سودمند است؛ زیرا در فرآیند ساخت و ساز کمتر با کمبود بودجه مواجه خواهد شد. یکی از شرایط مهم برای پیش فروش آپارتمان رشت ثبت قرارداد اولیه پیش فروش ملک در دفاتر اسناد رسمی است که وجه قانونی معتبرتری دارد. البته در بنگاه های املاک این قرارداد بین فروشنده و خریدار منعقد می شود ولی چندان اعتبار قانونی ندارد و پشتوانه محکمی برای خریدار ایجاد نمی کند.

جمع بندی

افزایش جمعیت، استفاده از زیاد از وسایل حمل و نقل عمومی و شخصی و ایجاد کارخانه ای فراوان سبب آلودگی آب و هوای شهرها شده است؛ بسیاری از افراد برای زندگی به شهرهای مهاجرت می کنند که آب و هوای سالم و مطبوعی داشته باشند. رشت از جمله شهرهای شمالی دارای آب و هوایی معتدل است که شهر مناسبی برای زندگی به شمار می رود؛ به همین دلیل در سال های اخیر رشد خرید آپارتمان در رشت افزایش یافته است. با مطالعه این مقاله در می یابید قبل از خرید آپارتمان وام دار در رشت چه موضوعاتی اهمیت دارند  و با شرایط و مزایای پیش فروش آپارتمان آشنا می شوید.

بعدی