پست ملک
postmelk logo
قیمت زمین در رشت
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش زمین مسکونی در رشت | پست ملک

خرید زمین مسکونی در رشت

شهر رشت مرکز استان همیشه سرسبز گیلان و یکی از قطب‌های گردشگری و تجاری ایران محسوب می‌شود. دسترسی خوب این شهر به سایر مناطق گردشگری گیلان و مسیر‌های بین شهری، باعث شده خرید زمین در رشت تقاضای بالایی داشته باشد. همچنین بر خلاف شهر‌های استان مازندران که پر از ویلاها و مجتمع‌های مسکونی شده است، هنوز بسیاری از مناطق فروش زمین در رشت و حومه آن بکر و دست نخورده باقی مانده است. به همین جهت می‌توانید با بررسی گزینه‌های زمین فروشی در رشت به یک خرید ایده آل و سرمایه‌گذاری امن برسید. اگر شما هم به دنبال خرید زمین رشت هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما با ما تا انتهای متن همراه بمانید.

عوامل موثر بر قیمت زمین در رشت

قیمت زمین در رشت بسته به کاربری که دارد متفاوت می‌باشد. همانطور که می‌دانید خیلی از زمین‌های شهر‌های شمالی را مزارع برنج، چای، باغات کشاورزی و ... تشکیل داده اند و کاربری مسکونی ندارند. خیلی از افراد غیر بومی ‌به دنبال خرید زمین فروشی در رشت با کاربری غیر‌مسکونی هستند تا بتوانند از این راه سالانه کسب درآمد نمایند.

برعکس این موضوع نیز خیلی از افراد به دنبال خرید زمین رشت با کاربری مسکونی می‌باشند تا در آن به ساخت‌و‌ساز بپردازند. این دست از زمین‌ها نیز دارای قیمت‌های متفاوتی هستند و فروش زمین در رشت در هر منطقه آن دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشد.

اما اگر بخواهیم به طور کلی قیمت هر متر زمین در رشت را بررسی نماییم، به فاکتورهای زیر می‌رسیم که بر روی قیمت زمین رشت تاثیر گذار می‌باشند:

  • کاربری زمین
  • متراژ زمین (هرچه بزرگتر باشد هزینه هر متر مربع آن کمی ‌پایین‌تر می‌شود)
  • موقعیت مکانی زمین
  • امتیازات زمین مثل آب، برق، گاز و...
  • محدوده شهر یا حومه بودن زمین

بهترین مناطق زمین فروشی در رشت

با توجه به مطالبی که عنوان شد، اگر به دنبال خرید زمین در رشت باشید باید ابتدا هدفتان را برای انتخاب زمین فروشی رشت مشخص نمایید. شهر‌های شمالی پر از روستاهایی هستند که به دلیل آب و هوای فوق‌العاده تمیز و عالی که دارند و آرامش و سرسبزی بی نظیرشان بهترین منطقه برای خرید زمین رشت می‌باشند. همچنین اگر به دنبال این هستید که برای خرید زمین رشت هزینه زیادی نکنید، به دلیل پایین بودن قیمت زمین در روستاهای رشت می‌توانید خیلی راحت به موقعیت مکانی مورد علاقه خود برسید. اما فراموش نکنید که در صورت عدم آشنایی با مناطق مربوطه، اگر نتوانید از راهنمایی و مشاوره یک کارشناس املاک معتمد استفاده کنید، ممکن است متضرر  شوید. زیرا همانطور که در بالا نیز اشاره شد خیلی از زمین‌های رشت و حومه آن کاربری مسکونی ندارند. این دست زمین‌ها در روستاها و یا حاشیه شهر بیشتر هستند. به همین جهت ممکن است در صورت عدم آگاهی کافی در دام کلاهبرداران املاک بیفتید.

اما اگر به دنبال زمین فروشی در رشت و منطقه‌های داخل خود شهر هستید نیز باید به خوبی با مناطق مختلف شهر آشناییت داشته باشید. رشت یکی از کلان‌شهر‌های ایران می‌باشد و به مناطق مختلفی تقسیم شده‌است. هر منطقه بسته به موقعیت مکانی که دارد و بافت منطقه‌ای آن دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشد.  برای خرید زمین در داخل شهر رشت حتما باید ابتدا بودجه خود را مشخص کنید. زیرا از آنجایی که شهر رشت دارای جمعیت بالایی می‌باشد، گزینه های خرید زمین رشت محدود است و به همین جهت قیمت بالاتری نیز دارند. از همین رو بودجه شما عامل تعیین‎کننده خرید زمین فروشی در رشت می‌باشد.

نکات مهم خرید زمین رشت

خرید زمین در رشت با توجه به موقعیت مکانی این شهر می‌تواند یک گزینه عالی برای سرمایه‌گذاری باشد. شهر‌های شمالی همیشه رشد و پیشرفت قابل توجه‌ای نسبت به سایر شهر‌های ایران داشته‌اند. به همین جهت هر زمان که خواستید با فروش زمین رشت خود می‌توانید سرمایه‌تان را با سود بسیار خوبی پس بگیرید. اما بهتر است قبل از خرید زمین رشت به یک سری نکات مهم توجه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.

بررسی قیمت هر متر زمین در رشت

مناطق مختلف شهر رشت و اطراف آن بسته به موقعیت مکانی دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. مراقب باشید زمان خرید، قیمت فروش زمین رشت منطقه مورد نظر بیشتر از ارزش واقعی ملک نباشد.

بررسی سند زمین رشت

خیلی از زمین‌هایی که برای فروش قرار می‌گیرند دارای سند رسمی‌ نیستند و امکان نقل و انتقال و یا ساخت و ساز آن شما را با مشکلات زیادی روبرو می‌کند. به همین جهت زمان بررسی گزینه‌های فروش زمین رشت به سند آن نیز توجه کنید.

فروش اقساطی زمین در رشت

اگر سرمایه‌تان اندک است می‌توانید برای خرید زمین رشت به دنبال گزینه‌های اقساطی باشید. خیلی از مالکان مخصوصا مالکان زمین‌های با متراژ بالا با ارائه شرایط اقساطی مناسب اقدام به فروش زمین رشت می‌کنند. در این مواقع ممکن است قیمت زمین در رشت برای شما کمی ‌بالاتر محاسبه شود. اما شما می‌توانید با پرداخت اقساطی به ملک مورد نظرتان برسید.

راهنمایی و مشاوره با کارشناس املاک معتمد

مطمئنا خرید و فروش زمین رشت نیاز به دانش و مهارت دارد. بنابراین باید بتوانید به خوبی با مناطق مختلف شهر آشنا باشید و قیمت هر منطقه نیز دست‌تان باشد. بررسی و ارزیابی این کار بسیار سخت است و نیاز به مهارت و دانش کافی دارد. بنابراین نیاز است از کارشناس معتمد و کاربلد املاک راهنمایی بگیرید تا متضرر نشوید. این موضوع برای موارد فروش اقساطی زمین در رشت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

بعدی