پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش املاک مسکونی، خانه، آپارتمان، ویلا و زمین در ساری | پست ملک

خرید و فروش ملک، خانه، آپارتمان، زمین و ویلا در ساری

ساری بزرگ‌ترین شهر و مرکز استان خوش آب و هوای مازندران است. این خطه که یکی از قدیمی‌ترین نقاط شهری ایران است، بر اساس سرشماری صورت گرفته در سال ۱۳۹۵ جمعیتی بالغ بر نیم میلیون نفر را در خود جای داده است که بیشتر از ۶۰ درصد آن در خود شهر ساری ساکن می‌باشند. این شهر مستقیما به ساحل دسترسی ندارد و درگاه رسیدن از آن به دریای مازندران، از منطقه‌ی فرح آباد می‌گذرد. مردمان ساکن در نواحی شمالی ایران همواره به خونگرمی و مهمان نوازی شهرت داشته‌اند. همین ویژگی ساری را نیز به نقطه‌ای محبوب برای زندگی و مسافرت کردن تبدیل کرده است. از این رو در این نوشتار به بررسی ابعاد خرید خانه در ساری می‌پردازیم.

قیمت خانه در ساری

افراد بسیاری به دنبال یافتن منطقه‌ای پاکیزه و خوش آب و هوا، به فکر خرید خانه در ساری می‌افتند. هوای این شهر در فصول گرم سال معتدل و نمناک و در فصول سرد نیز با رطوبت و سرما همراه است. این شهر از سمت شمال به دریا می‌رسد، در غرب خود با شهرهای جویبار، قائم شهر و سوادکوه مجاورت دارد و از شرق نیز با شهر نکا همسایه است. امتداد جنوبی شهر ساری به استان سمنان ختم می‌شود. بیشتر مردم ساکن در این شهر از بومی‌های منطقه هستند. اما این مساله هرگز به مانعی برای سفر و حتی مهاجرت به این شهر تبدیل نشده است. بلکه با توجه به فرهنگ غنی مردمان آن، بازار فروش خانه در ساری رونق خوبی گرفته است. در واقع قیمت خانه در ساری از طیف گسترده‌ای برخوردار است و برای هر کسی که قصد خرید خانه ساری را داشته باشد، گزینه‌ی مطلوبی وجود دارد.

خرید خانه در ساری

مسلما مقوله‌ی فروش خانه در ساری، علاقه‌مندان به زندگی در نقاط سرسبز شمال ایران را به خود جذب می‌کند. اما زندگی در این شهر می‌تواند برای دسته‌ی دیگری از افراد نیز دارای جذابیت ویژه‌ای باشد. از آن رو که ساری شهری تاریخی است و قدمت اقلام به دست آمده از کاوش‌های صورت گرفته در آن به ۶۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد، می‌تواند شهری ایده‌آل برای علاقه‌مندان به تمدن‌های کهن باشد. نقاط گردشگری و تفریحی پرشمار نیز از جمله نقاط قوت این شهر هستند. 
قیمت خانه در ساری به نسبت امکانات موجود و شرایط مطلوب این شهر بزرگ در مقایسه با کلان شهری چون تهران از هماهنگی و تناسب بسیار خوبی برخوردار است. از سوی دیگر وجود صنایع و مشاغل متنوع و متعدد را می‌توان یک مزیت عالی برای این شهر عنوان کرد. ساری همواره به عنوان یکی از مقاصد برتر گردشگری شناخته شده است و این امر که چکیده‌ی همه‌ی محاسن پیشتر ذکر شده درباره‌ی این شهر زیبا است، در ترغیب افراد بیشتری برای تصمیم به خرید خانه در ساری نقش حائز اهمیتی داشته است.

پرسش‌های متداول

گران ترین محله های ساری برای خرید خانه کدامند؟

محله‌های گران ساری پراکنده است و از بهترین آن‌ها می‌توان به محله پارک ملل، خیابان پیروزی، کوی پیوندی، فرهنگ، باغ سنگ، فدک، قرجه، توکلی، سعدی، سلمان فارسی و حافظ اشاره کرد.

بعدی