پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس در دروس تهران | پست ملک

خرید آپارتمان در دروس

اگر بخواهیم یکی از قدیمی‌ترین محلات تهران اسبق را نام ببریم قطعا دروس یا دوروس خواهد بود و این محله ارمنی نشین که در بخش شمال شرقی تهران واقع شده در ابتدا دهکده‌ای بود که روس‌ها نیز در آن سکنه داشته و جلسات و مراودات کاری خود را در آن منطقه برگذار می‌کردند و نام ترکیبی دره و روس هم به همین خاطر انتخاب شد.
این ده غنی از حوادث و رویدادهای تاریخی، به مرور و همگام با تحولات ایران از یک روستا با مردمانی کشاورز و دامدار به یکی از تاپ‌ترین مناطق لاکچری نشین تهران تبدیل شد و در نقطه به نقطه خود آثاری از گذر حوادث قاجار تا پهلوی و انقلاب را جای داده است.
این مهد اصیل و پر رمز و راز از گذشته تا به حال جای بزرگان تاریخ و مشاهیر معروفی است که با سکونت در این منطقه آن را به محله‌ای اعیان نشین تبدیل کرده‌اند و هنوز هم مقبره خانوادگی برخی از این مشاهیر جز مراکز تاریخی و دیدنی دروس محسوب می‌شود.

موقعیت مکانی و بافت شهری منطقه دروس

با وجود قدمت درازی که این محله اعیان نشین دارد امروزه به عنوان یکی از ویژه‌ترین مناطق تهران شناخته می‌شود که منطقه ۳ محسوب شده و از لحاظ موقعیت جغرافیایی با لوکیشن عالی خود به بیشتر مناطق دسترسی خوبی دارد و مختصات این منطقه به شرح زیر است.
•    از قسمت شمالی به خیابان دولت یا شهید کلاهدوز ختم می‌شود.
•    از قسمت جنوبی به بلوار شهرزاد می‌رسد.
•    از قسمت شرقی به خیابان پاسداران منتهی می‌شود.
•    از قسمت غربی در قلهک خیابان فکوریان به پایان می‌رسد.
این وسعت و مختصات خاص جغرافیایی سبب رونق خرید و فروش آپارتمان در دروس شده است و بازار پر رونق خرید آپارتمان دروس به دلیل بافت شهری فوق‌العاده آن است.
این منطقه از نظر ساختار شهری کاملا بازسازی شده و ساخت آپارتمان‌های لوکس، مجهز و نوساز جای مساکن قدیمی را تصاحب کرده و آنچه که سبب تمایز ویژه منطقه دروس نسبت به سایر مناطق پایتخت شده؛ بافت شهری بسیار منظمی است که از اصول مهندسی و شهرسازی پیروی کرده و تمامی ساخت و سازهای مجتمع مسکونی، آپارتمان‌ها، برج و ساختمان‌های اداری و تجاری  با چینش و اصول دقیق شهرسازی طراحی و اجرا شده اند.

معابر معروف و خطوط حمل و نقل عمومی

این منطقه درجه یک که امروزه  قطب تجمع خانواده‌های مرفه شده است؛ ساکنین اصیل و متمول خود را در خیابان‌های منظم و آرامش‌بخشش  جای داده که از ترافیک و آلودگی‌های تهران مصون مانده  و شامل معابر معروفی نظیر: خیابان هدایت، یار محمدی، باقری کماسایی، صالح حسینی، میربلوکی و حجت سوری که علاوه بر این معابر معروف کوچه‌های حمام و مسجد نیز از مکان‌های ویژه این منطقه هستند.
از دیگر دلایل ترغیب خانواده‌های ثروتمند برای سکونت در منطقه امن و آرام دروس، دسترسی راحت و راه‌های متعدد حمل و نقل عمومی است که از ظلع شمالی و خیابان کلاهدوز خط اتوبوس ۲۲۵ از پایانه تجریش تا پایانه شهید دستواره گذر می‌کند؛ از ظلع شرقی یا همان محله پاسداران خط اتوبوس ۲۱۵ از سوهانک تا سه‌راه ضرابخانه می‌گذرد و از بخش شمال شرقی نیز از چهارراه پاسداران می‌توان به پایانه مغان دسترسی داشت؛ علاوه بر اینها دو ایستگاه مترو قلهک و‌ دکتر شریعتی نیز در اختیار عموم هستند.

اماکن مهم و دیپلماتیک در منطقه دورس

این محله که از لحاظ ظاهری به خیابان‌ بندی‌های منظم و مجلل اروپایی شبیه است نه تنها در گذشته محل سکونت اشخاص و مشاهیر بزرگی بوده بلکه امروزه نیز بسیاری از مراکز مهم دیپلماتیک و سفارتخانه‌ها را در خود جای داده است.
سفارتخانه ها: مجارستان، استرالیا، پرتقال، یونان، آرژانتین، بنگلادش، قزاقستان، آذربایجان
اماکن مهم: مقر اطلاعات و فعالیت سازمان ملل متحد، دفتر نماینده یونیسف، محل سکونت سفیر یونان، دفتر نمایندگی یونسکو، دفتر موسسه تبادل آکادمیک آلمان
وجود این اماکن مهم و سکونت سران دولتی و اشخاص عالی رتبه سبب جایگاه خاص اجتماعی و طبقاتی ساکنین این منطقه شده و به تبع آن امکانت و خدمات رفاهی که مشمول این لوکیشن می‌شود سبب رونق روز افزون خرید و فروش آپارتمان برای اشخاصی با توانایی مالی مناسب شده است.

مراکز خرید و راه های دسترسی به دورس

قطعا شما هم به مراکز خرید خاص و برندهای معروفی که در این منطقه عرضه می‌شوند فکر کرده‌اید و اگر ساکن این منطقه نیستید بهتر است با راه‌های ورودی و خروجی به دروس آشنا شوید که به این منظور می‌توانید از طریق اتوبان همت، صدر یا بزرگراه شهید صیاد شیرازی به آنجا برسید و اگر قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را دارید سه ایستگاه مترو نزدیک به دروس شامل: مترو قلهک، دکتر شریعتی و ایستگاه تجریش به کهریزک بهترین گزینه‌ها هستند.
به طور کلی مراکز تجاری و خرید این منطقه در خیابان‌ معروف و بزرگ سوری و راستوان متمرکز شده‌اند و آنجا بهترین مراکز خرید تهران را خواهید دید و از دیگر مراکز نزدیک به این منطقه می‌توانید به مراکز احتشامیه، پاسداران، نیستان یا مجتمع نگین ظفر و سامان مراجعه کنید.

مراکز درمانی و مدارس و مساجد منطقه دروس

منطقه زیبا و اروپایی دروس از لحاظ خدمات درمانی نیز به نسبت تامین بوده و مراکزی مانند بیمارستان هدایت، کلینیک‌ دروس و مرکز درمانی شیبانی در آن واقع شده‌اند و البته این‌ها تنها مراکز فعال نبوده و کلینیک‌ها و مراکز خصوصی دیگری نیز در لاین پزشکی این محله فعال هستند.
دو مسجد بزرگ هدایت و تهرانی نیز محلی برای مناسبت‌ها، امور و ایام مذهبی این محله بوده و این بخش از نیاز ساکنین خود را پاسخ می‌دهند.
از لحاظ مراکز و مدارس تحصیلی و آموزشی نیز تکمیل بوده و نتنها دانش‌آموزان منطقه دروس را پوشش می‌دهند بلکه از مناطق نزدیک نیز پذیرش دارند و در حال حاضر ۶ دبستان، ۴ دبیرستان و هنرستان، مدرسه راه شایستگان، هنرستان شاهد کار و دانش شهید آوینی، واحد آزاد دانشکده مدیریت و حسابداری، مرکز زبان‌های خارجی و زبان آلمانی گوته از حوزه‌های آموزش پسرانه و دخترانه در مقاطع تحصیلی مختلف هستند.

مراکز دیدنی و ورزشی منطقه دورس

شهرداری منطقه سه تهران از این نظر هم کاستی برای دروس قرار نداده و مجتمع‌های ورزشی متعدد کوثر، مجتمع امام علی، باشگاه بزرگ ورزشی دروس، جوان و استخر یاس از جنبه ورزش و سلامت حامی ساکنین این منطقه هستند.
اگرچه این منطقه در گذشته تفرجگاه قاجاریان، درباریان و... بود و خطه‌ای سبز و بکر از تهران را شامل می‌شد اما متاسفانه تحولات شهری و ساخت و سازهای متعدد چندان فضای سبز و تفرجگاهی باقی نگذاشته و با این حال بوستان محصل و بوستان زمرد همچنان محلی دل‌انگیز برای اوقات فراغت محسوب می‌شوند.

وضعیت قیمت آپارتمان در دروس

با توجه به مشخصات جغرافیایی، سطح دیپلماتیک، مراکز و مساکن خاصی که در دروس وجود دارند مسلما می‌دانید که خرید آپارتمان دروس نیازمند صرف هزینه‌های بیشتری است و ساخت مجتمع مسکونی در این محله نیز با وسواس و امکانت رفاهی بسیار شیکی انجام می‌شود و به نسبت خانه‌های ویلایی و آپارتمانی قیمت خانه در مجتمع‌های دروس نیز بالا است.
محلات اعیانی و نظم شهری خاصی که بر دروس حاکم است سبب شده تا قیمت آپارتمان دروس نسبت به برخی مناطق بیشتر باشد و به همین دلیل است که معمولا قشر مرفه کشور به سکونت در این منطقه و بافت شهری خاص آن علاقه دارند.
با این وجود در هر منطقه‌ای اعم از جنوب شهر تا شمال شهر خرید و فروش ملک با نوسانات خاص خود همراه است و نمی‌توان ادعا داشت صرفا افرادی با ثروت هنگفت توانایی سکونت در این منطقه را دارند چرا که قیمت ملک یک بازه کاملا متغییر و منعطف است.
با کسب اطلاعات دقیق از وضعیت مسکن و داشتن یک مشاور و راهنمایی مجرب در خصوص خرید و فروش آپارتمان در این منطقه قطعا می‌توانید بر حسب بودجه خود مسکن مناسبی بیابید و یک سرمایه گذاری مطمئن و روبه رشد را انجام دهید.