پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس در تهرانپارس شرقی تهران | پست ملک

خرید آپارتمان در تهرانپارس

منطقه تهرانپارس یا همان تهران پاریس سابق که در گذشته تعداد محدودی روستا بیش نبود؛ توسعه و رشد شهری خود را از دهه اول پس از انقلاب آغاز کرد و با خروج اتباع خارجی به ویژه آمریکاییانی که این منطقه را برای سکونت انتخاب کرده بودند به محله‌ای برای اسکان افراد تحت پوشش برخی از نهادهای دولتی منجمله: بنیاد جانبازان و مستضعفین انتخاب شد.
به مرور زمان سازه‌های به جا مانده از طراحان فرانسوی جای خود را به سازه‌های مسکونی، تجاری، اداری و رفاهی نوساز دادند و اکنون منطقه بازسازی شده تهران پارس با دو بخش شرقی و غربی از امکانات بسیاری برای ساکنین خود همراه است و با رشد جمعیت ‌و توسعه شهری قابل ملاحظه‌ای روبرو است.

دسترسی و مختصات جغرافیایی تهران پارس

اگر بخواهیم مرزهای تهران پارس را معین کنیم باید گفت که از ظلع شمالی به اتوبان حاج قاسم سلیمانی و بزرگراه شهید زین‌الدین منتهی می‌شود؛ از بخش جنوبی به اتوبان شهید یاسینی و خیابان دماوند می‌رسد، قسمت غربی را اتوبان و بزرگراه شهید باقری در برمی‌گیرند و از قسمت شرقی نیز به اتوبان حاج قاسم سلیمانی و بلوار شاهد ختم می‌شود.
در مختصاتی دقیق‌تر تهران پارس شرقی را اگر بررسی کنیم پخش شمالی را بزرگراه شهید زین‌الدین تشکیل می‌دهد از قسمت جنوبی به خیابان طالقانی می‌رسیم و پایانه ضلع شرقی به خیابان‌های ۱۳۹، شریعتی، زفرقندی، سلطانی و شفیعی مکرم محدود است و قسمت غربی‌ نیز به خیابان شاهد ختم می‌شود.
از لحاظ دسترسی نیز خطوط متعدد مترو، اتوبوس رانی، ایستگاه‌های تاکسی رانی متعددی در حال تردد هستند و از طریق تعویض این ایستگاه‌ها به تمامی نقاط تهران پارس شرقی و سایر بخش‌های تهران پارس دسترسی خواهید داشت.

امکانات تفریحی و رفاهی تهران پارس

جالب است بدانید که تهران پارس به دلیل شمار بالایی از مراکز تفریحی، بوستان‌ها، مراکز خرید، مراکز تجاری، مراکز تهیه غذا و... به عنوان قطب گردشگری تهران شناخته شده و بخش اعظم این مراکز نیز در تهران پارس شرقی قرار دارند که به شرح زیر هستند.

•    رستوران‌های سنتی رویال، سینی مسی، کلبه چوبی، طباخی بره طلائی، امین، ایتام،  سرای محل، آش مشتی و...
•    فست فودی‌های درودیان، فلافل مامان جون، کاکتوس، خاله ریزه، سارا، مستر پیتزا، بست تایم، دهه شصت، هکس، خاطره، بوبوک، آقای خرچنگ و...
•    کافه‌های هرمو، سیکاکس، دژاوو، سنتی بابا حاجی، چای‌خانه صوفی، قهوه شات، سام کافه، کافه مسعود، کافه صبا و...
•    مراکز تفریحی شهربازی امید شرق، گیم نت کنکل کلاب، گیم سنتر کلیپ، گیم نت دنیای بازی، پارک و شهربازی پروین و...
•    بوستان‌های آرامش، معین نژاد، محمدی، دنا، شیوا، جانبازان، اسپیره و پارک‌های متعدد

خدمات درمانی، آموزشی، اداری و تجاری تهران پارس

بافت نوساز و خلوت بودن نسبی تهران پارس شرقی آن را به قطبی بزرگ و مجهز از لحاظ خدمات و امکانات رفاهی تبدیل کرده و از تمام جوانب به تامین و پوشش نیاز ساکنین خود پرداخته است.
•    خدمات درمانی درمانگاه شاهد، پایگاه استخر سلامت، مجتمع دارویی، چشم پزشکی و مرکز ناباروری رویش هلال احمر، داروخانه‌ها و کلینیک دندان پزشکی برقرار هستند.
•    خدمات اداری بانکداری، بیمه، دفاتر پیشخوان، اسناد رسمی، ثبت، خدمات الکترونیک، فصل نامه و پایگاه خبری و...
•    مراکز آموزشی اعم از مدارس، مراکز فنی و حرفه‌ای، هنرستان و آکادمی های ورزشی و هنری

مساجد و مجتمع‌های مسکونی تهران پارس

اگرچه تهران پارس شرقی به نسبت بخش غربی کوچکتر است اما از نظر بافت شهری خود را متحول ساخته و این تغییرات از جوانب اماکن مذهبی و مسکونی نیز انجام شده و دارای موارد زیر است.
مساجد جوادالائمه، سید الشهدا، مسجد مجتمع هلال ایران، مسجد حضرت امیرالمومنین، ابوالفضل، سلمان فارسی و هیئت‌ و حسینیه‌های خرابه نشینان رقیه (س)، توحید، آل یاسین و... دایر هستند.
علاوه بر این از لحاظ ساخت مجتمع مسکونی نیز پیشرفت چشمگیری داشته و مجتمع‌های مسکونی‌ فرهنگیان گل مریم تهران پارس ومتین  از بهترین‌های این منطقه هستند.

قیمت آپارتمان در تهران پارس

همانطور که می‌دانید تورم در قیمت ملک تمامی نقاط کشور را در برگرفته و قیمت آپارتمان در تهران پارس نیز از این قاعده مستثنی نیست و بخش تهران پارس شرقی به این دلیل که منطقه‌ای کوچک و به تبع خلوت‌تر است به تازگی با رشد جمعیت و رونق خرید و فروش آپارتمان در تهران پارس همراه شده است.
در این منطقه نوساز نیز بر حسب آیتم‌های مثبتی که یک مجتمع، برج، آپارتمان یا سوئیت دارد قیمت‌ها مشخص می‌شوند و هرقدر ملک مدنظر از لحاظ امکانات رفاهی و دسترسی به مراکز خدماتی، معابر، میادین، وسایل نقلیه عمومی و... مناسب‌تر باشد مسلمان گرانتر خواهد بود.
البته متراژ و سال ساخت آپارتمان نیز به همین میزان موثر بوده و حتی در محلات مدرن و گران نیز می‌توان املاک کوچک یا چند سال ساخت را به قیمت مناسب‌تری خریداری کرد و این‌ها تماما به اهداف شما از خرید ملک بستگی دارند.
به طور کلی تهران پارس از موقعیت دسترسی، شرایط آب و هوایی، ترافیک کم، مراکز خدماتی، رفاهی تجاری، آموزشی و تفریحی مناسبی برخوردار است و با رشد جمعیت و توسعه شهری بالایی روبرو است و به این ترتیب خرید ملک از این منطقه سودمند خواهد بود.