پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس در پاسداران تهران | پست ملک

خرید آپارتمان در پاسداران

محله قدیمی و معروف پاسداران که در قدیم سلطنت آباد خوانده می‌شد از مناطق اصیل و اعیانی تهران، از گذشته تا به امروز محسوب می‌شود که این خیابان طویل محلات مختلفی را در خود جای داده است و هنگام ورود به این منطقه از پایتخت شاهد بافت شهری سنتی تا مدرن هستیم و در کنار ساخت و سازهای امروزی و آپارتمانی، هنوز هم خانه و محله‌هایی با بافت سنتی و ویلایی به چشم می‌خورند.
اگرچه این خیابان از مناطق لوکس تهران محسوب می‌شود اما وجود محله‌های متعدد با بافت شهری متنوع سبب شده تا خانواده‌هایی با سطح طبقاتی و اقتصادی متفاوت در این منطقه سکونت داشته و این توازن باعث شده تا قیمت آپارتمان در پاسداران برای اغلب متقاضیان با بودجه‌های متغییر، مقرون‌به‌صرفه و امکان‌پذیر باشد.
البته جدا از خانه‌هایی با متراژ بالا تا آپارتمان‌های مدرن در این محله بزرگ، آب و هوای دل‌انگیز آن نیز خانواده‌های خسته از آلودگی و ترافیک‌های سنگین را به سمت خود جذب می‌کند و مجموع این محسنات به علاوه امکانات بسیار خوب، آمار فروش آپارتمان در پاسداران تهران را بالا برده است.

موقعیت مکانی و راه های ارتباطی پاسداران

می توان پاسداران را به عنوان یکی بهترین لوکیشن‌های تهران معرفی کرد که در شمال شرقی تهران واقع شده و از جنوب به مسیر سه‌راه ضرابخانه می‌رسد و از شمال به منطقه یک تهران دسترسی دارد.
این منطقه به امتداد ۹ کیلومتر از خیابان شریعتی آغاز شده و در مسیر خود سه‌راه اختیاریه، چهارراه پاسداران، میدان نوبنیاد و پل پاسداران را جای داده و با ورود به منطقه یک تهران، چهارراه فرمانیه، اقدسیه و شمالی ترین بخش پایانی خود یعنی بوستان و میدان نیاوران را شامل می‌شود.

خیابان های پاسداران:

به طور کلی پاسداران متشکل از ۱۳ محله است و به طول خیابانی که در قسمت هایی یک طرفه و در بخش‌هایی دو طرفه است قابل درستی بوده و با وسایل نقلیه شخصی می‌توانید از بزرگ‌راه همت با ورود به اتوبان‌های زین‌الدین و صدر به پاسداران برسید.

مهم‌ترین محله‌های پاسداران شامل:

نگارستان، بوستان، هروی، فرخی یزدی، گل نبی، ضرابخانه، بهستان، حصار بوعلی، شهرک شهید چمران، کلاهدوز، دروس، بهارستان، فرمانیه، لسانی، احتشامیه، اقدسیه و اختیاریه است که لوکس‌ترین محله تاپ و اعیانی آن محله گلستان است.

مترو پاسداران:

خطوط متعدد مترو از ملاک‌های عالی در راه ارتباطی پاسداران است که از خط ۳ مترو تهران شامل ایستگاه زین‌الدین، هروی و نوبنیاد می‌شود و از‌ خط یک تهران شامل ایستگاه مترو دکتر شریعتی و ایستگاه قلهک است.

ایستگاه اتوبوس:

خط‌های نقلیه عمومی بسیاری که در بین محلات مختلف پاسداران به صورت مسیرهای داخلی و خارجی تردد دارند سبب رشد قیمت آپارتمان پاسداران شده است و علاوه بر مترو خطوط اتوبوس رانی به شرح زیر در جریان هستند.

•    خط ۳۷۸ میدان رسالت به میدان قدس
•    خط ۲۲۰ میدان ازگل به پایانه تجریش
•    خط ۲۱۷ شهرک صدف به بلوار صبا
•    خط ۲۱۷ شهید دستواره به پایانه تجریش
•    خط ۲۱۵ سوهانک به سه‌راه ضرابخانه
•    خط ۳۰۱ مترو شهید حقانی به بلوار ارتش

تاثیر امکانات و خدمات رفاهی بر قیمت آپارتمان در پاسداران تهران

علاوه بر موقعیت جغرافیایی عالی و راه‌های ارتباطی بسیاری که بر پاسداران حاکم است آنچه که سبب شده تا خرید و فروش آپارتمان پاسداران دائما در جریان باشد و با رکود ملک مواجه نشود امکانات بسیاری است که از لحاظ آموزشی، خدماتی، تفریحی و رفاهی در اختیار تمامی محلات قرار گرفته است‌.

مراکز فرهنگی و آموزشی:

این بخش از پاسداران نتنها نیاز داخلی ساکنین محله را پاسخ می‌دهد بلکه از سایر نقاط تهران نیز مراجعه کننده دارد و شامل سرای بزرگ محله پاسداران، آموزش عالی بانکداری و کتابخانه فرهنگ‌سرای رسانه است.

مراکز تفریحی و دیدنی:

بوستان سبز، مقبره رستم آبادی، خانه موزه، بولینگ شیان، خانه بازی مادر و کودک، پارک جنگلی شیان نیز از بهترین و مفرح‌ترین مراکز برای اوقات فراغت و سرگرمی ساکنین منطقه پاسداران است که مراجعه بازدید کنندگان داخلی و خارجی به آنجا سبب کسب درآمد، جنبه اقتصادی و ایجاد اشتغال برای ساکنین منطقه پاسداران نیز می‌شود.

مدارس:

پاسداران در مقطع دبستان دارای ۱۶ مدرسه، ۱۰ مدرسه مقطع متوسطه دوره اول و ۲ مدرسه متوسطه دوره دوم است که به صورت مراکز دولتی، غیر دولتی و هیئت امنایی در شیفت‌های دخترانه و پسرانه تدریس دارند.

اماکن ورزشی:

مراکز ورزشی مجهز به تاسیسات روز ورزشی و مدیران مجرب ورزشی در پاسداران دایر است که شامل: آکادمی تناسب اندام، مجموعه بزرگ ورزشی درین، زمین ورزشی شهید عراقی با چمن طبیعی، مرکز لوکس بیلیارد تکتا است.

اماکن دولتی:

در این منطقه سازمان صنایع دریایی، اداره صنایع دفاعی و چاپخانه بانک مرکزی در خیابان پاسداران واقع شده‌اند و سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سفارتخانه گرجستان و سوئیس نیز در این منطقه قرار دارند.

مراکز خرید:

در شرح این منطقه ویژه نمی‌توان از مراکز خرید شیک، بزرگ و جامع آن چشم‌پوشی کرد و چند مورد از بهترین مراکز خرید آن پریس‌ سنتر، آرتمیس، پاسداران، کوهستان، برج سفید، خانه سام، احتشامیه، امیر، پرنس، مایسا، ۰۶، مهدی، و مرکز خرید از ام هستند.

مراکز درمانی:

بهترین مراکز درمانی مجهز به تجهیزات پیشرفته و کادر پزشکی متخصص در این منطقه قرار دارند و دارای بیمارستان فوق تخصصی گلستان، بیمارستان‌های چمران و هدایت، مرکز بهداشت لبافی نژاد و مجتمع خدمات درمانی سپاه پاسداران است.

اماکن تاریخی:

البته که اصالت منطقه پاسداران غنی بوده و از زمان ناصرالدین شاه قاجار تا دوران پهلوی و سپس انقلاب شاهد ادوار تاریخی و به جای ماندن آثار گرانبهایی از تهران قدیم تا امروزی است و در خود موزه رسام عرب زاده، باغ و عمارت عین‌الدوله، موزه جهان‌نما، عمارت ضرابخانه و کاخ سلطنت آباد را جای داده است.

اماکن مذهبی:

محلات این منطقه از لحظات اماکن مذهبی نیز دارای مساجد، حسینیه و موسسات متعددی هستند که تعالیم و آموزش‌های دینی را ترویج می‌‌دهند و برخی از این اماکن قدمت تاریخی داشته و برخی دیگر سازه‌های تازه تاسیس هستند.

خرید و فروش آپارتمان در پاسداران

همانطور که پیش از این اشاره شد یکی از مناطق بزرگ تهران که طیف وسیعی از اقشار مختلف جامعه را در خود جای داده است خیابان طویل پاسداران و محلات مختلف آن بوده که در طی سالیان متمادی تحت تاثیر ساخت و سازهای مدرن قرار گرفته اما همچنان بافت اصیل و سنتی خود را نیز حفظ کرده است. به همین خاطر آپارتمان فروشی پاسداران تحت تاثیر المان‌های مختلفی است و با توجه متراژ بالای املاک در این منطقه خرید و فروش آپارتمان‌هایی با متراژ و قیمت اقتصادی، متقاضیان بسیار زیادی دارد زیرا بزرگی و امکانات پاسداران از هر قشری با بودجه‌های مختلف شهروند می‌پذیرد.
اگر شما هم از افراد جویای خرید، فروش یا معاوضه ملک در پاسداران هستید ابتدا لازم است که جوانب مختلف ملک از لحاظ لوکیشن، دسترسی به ایستگاه‌های وسایل نقلیه، نزدیکی به مراکز فروش، سطح خدمات رفاهی و آموزشی را بسنجید و سپس بر حسب نیاز و بودجه خود به خرید ملک مورد نظر اقدام نمایید. با این وجود خرید هر ملکی از لحاظ قیمت بنابر متراژ، وضعیت ساختاری، طراحی، زیبایی ظاهری و امکانات قابل دسترسی برای اعضای خانواده یک بازه متغییر است که هر روزه و با توجه به وضعیت ملک در نوسان است.