پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس در سعادت‌آباد تهران | پست ملک

خرید آپارتمان در سعادت آباد

می‌توان گفت یکی از مناطق نام آشنا برای عموم ایرانیان حتی آنهایی که در تهران و حومه آن سکونت ندارند منطقه سعادت آباد است که در کوهپایه البرز واقع شده و از مناطق شمالی تهران و منطقه ۲ شهرداری محسوب می‌شود.
نام سابق این منطقه سادات آباد بود که جالب است بدانید در ابتدا دهی متروکه و ریگزاری بیش نبود که متعلق به یک شاهزاده قاجاریه بود و بعدها سید ضیاءالدین طباطبایی شش دانگ این منطقه را خریداری کرد و سه دانگ آن را به نام همسر خود ثبت کرد و سپس اقوام سادات خود را برای سکونت، فعالیت و امرار معاش به آنجا آورد و به خاطر سید بودن جد آنها به سادات آباد معروف شد.
با گذشت زمان و پر بار شدن مزارع این منطقه، محصولات کشاورزی و باغ‌داری سعادت آباد و همچنین غلات مرغوب آن قطب اصلی تامین کننده محصولات بخش‌های اعظمی از تهران شد و پرورش و تجارت گوشت و پوست خرگوش نیز بیش از پیش سبب رونق و مورد توجه قرار گرفتن این منطقه برای سران دولتی داخلی و خارجی شد و سعادت آباد را با گذشت زمان و تا به امروز در لیست بهترین مناطق تهران قرار دارد.

موقعیت جغرافیایی و بلوارهای سعادت آباد

این منطقه مرتفع و خوش آب و هوا در قسمت شمال غربی تهران قرار دارد و اگر بخواهیم یک مختصات دقیق از منطقه سعادت آباد را ذکر کنیم لازم است بدانید که از ضلع شمالی به کوی فراز، اوین و فرحزاد ختم می‌شود؛ از بخش جنوبی به شهرک غرب می‌رسد؛ پایان غربی سعادت آباد به فرحزاد منتهی می‌شود و در بخش شرقی نیز بزرگراه اوین و چمران مختصات این منطقه را تکمیل می‌کنند.
اصلی ترین بلوار این منطقه در امتداد شمال به جنوب واقع شده که از بخش جنوبی به بلوار دریا و از قسمت شمالی به بلوار یادگار امام می‌رسد و همچنین از پایانه غربی به دره فرحزاد و از پایانه شرقی به دره اوین راه دارد و توسعه جمعیت، مهاجر، توسعه شهری و... از این بلوار بزرگ آغاز شد.
دو بلوار دیگری که در ظلع غربی و موازی با بلوار اصلی قرار دارند بلوارهای فرحزادی و پاکنژاد هستند و از جهت شرقی_ غربی نیز بلوار سرو خیابان اصلی را تشکیل می‌دهد و در جهت موازی و ظلع جنوبی نیز بلوار دریا واقع شده که به نوعی مرز سعادت آباد و منطقه شهرک غرب تلقی می‌شود و بلوارهای آتش نشانی، بهرود، امام زاده، پرواز و مطهری نیز سایر راه‌های جاده‌ای سعادت آباد هستند.

معابر و میادین اصلی سعادت آباد

می‌توان لوکیشن این منطقه بزرگ از بالا شهر تهران را برای افرادی که به معابر، ورودی و خروجی‌های آن تسلط ندارند پیچیده دانست و این از وسعت سعادت آباد نشات گرفته و لازم است که اصلی‌‌ترین خیابان‌ها و میدان‌های این منطقه را بشناسید.
علاوه بر بلوارهای اصلی که ذکر شد خیابان‌های ۲۴ متری، سرو، علامه، صراف‌ها، دشت‌ بهشت، ارغوان، فرهنگ، درختی، پامچال، آسمان، شهرداری، ریاضی بخشایش، مروارید، صدف، شکوفه، لادن،  فراز، پرورش، بهزاد و پویش را شامل می‌شود که خیابان سرو با مسافت ۲۷۰۰ متر بهترین و معروف‌ترین خیابان سعادت آباد شناخته شده و در حال حاضر به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی تغییر نام داده است.
اصلی‌ترین میدان سعادت آباد که در تقاطع خیابان سعادت آباد و سرو قرار دارد میدان کاج است که به خاطر وجود درختان کاج موجود در میدان به این نام نهاده شده و لوکیشنی بسیار مهم برای تجمع، برگزاری مراسمات مذهبی و اعیاد محسوب می‌شود و میدان‌های کتاب، شهید تهرانی مقدم و فرهنگ نیز میادین دیگر سعادت آباد هستند.

بافت شهری و ایستگاه‌ های نقلیه عمومی 

امروزه دیگر در این منطقه وسیع ردی از اماکن فرسوده باقی نمانده و می توان گفت تا دو دهه اخیر تمامی اماکن مسکونی، تجاری، تفریحی و... بازسازی شده و با رونق خرید و فروش آپارتمان در این منطقه پرجمعیت انواع برج، مجتمع مسکونی، پنت هاوس، سوئیت و خانه‌های ویلایی با متراژ بالا، بافت شهری سعادت آباد را بسیار مدرن و لاکچری کرده‌اند.
بافت شهری مجلل و سازه‌های با شکوه این منطقه سبب شده که انواع ملک در آن به صورت مسکونی و تجاری از قیمت بالایی برخوردار باشند و با این حال بازهم زندگی در خیابان‌های عریض، زیبا، خوش آب و هوای این منطقه برای اقشار مرفه بسیار محبوب بوده و همین موضوع خرید آپارتمان سعادت آباد را با روندی روبه رشد همراه ساخته است.
به منظور استفاده از وسایل نقلیه عمومی می‌توانید در اطراف میدان کاج از خطوط تاکسی رانی به مسیرهای آزادی، انقلاب و ونک رسید و از بهترین نقاط برای جابجایی با وسایل نقلیه عمومی میدان صنعت است که دسترسی بسیار خوبی را در اختیار شما خواهد گذاشت.
اگر قصد استفاده از مترو را دارید و می‌خواهید از مناطق شرق، غرب یا جنوب به سعادت آباد بروید می‌توانید از خطوط ۱، ۲، و ۴ مترو استفاده کرده و از طریق ایستگاه‌های مرتبط به خط تازه تاسیس ۷ مترو رفته و سپس در مسیر میدان کتاب در ایستگاه میدان صنعت از مترو خارج شده و از خطوط تاکسی رانی و اتوبوس استفاده کنید تا کمتر درگیر ترافیک نسبتا بالای این منطقه شلوغ شوید.

اماکن، مساجد، مراکز درمانی و مدارس سعادت آباد

برای خرید آپارتمان در سعادت آباد تهران لازم است که از اماکن مهم فرهنگی، آموزشی و... این منطقه مطلع باشید که به طور مختصر شامل موارد زیر هستند.
اماکن مهم: مجتمع فنی تهران، زندان اوین، سفارت نیکاراگوئه، شهرداری منطقه دو تهران
مساجد: مسجد الرسول (ص) در میدان شهید تهرانی مقدم یا میدان کاج سابق، مسجد قدس که در بلوار دریا واقع شده و مسجد پیامبر اعظم (ص) که در میدان بهرود قرار دارد.
مراکز درمانی: بیمارستان شهید مدرس، پارسیان و عرفان اصلی‌ترین قطب‌های درمانی سعادت آباد هستند.
مدارس: در مقطع دبستان ۶ مدرسه دولتی، غیر دولتی و هیئت امنایی، در مقطع متوسطه دوره اول و دوم ۱۰ مدرسه، ۲ هنرستان فنی برای دختران و پسران دایر است.
آموزشگاه: علاوه‌بر بر این‌ها بسیاری از آموزشگاه‌های زبان، موسیقی، زیبایی، نقاشی، بازیگری و... نیز در سعادت آباد دایر است و سرای محله نیز مکانی عالی برای نمایش، تئاتر، برنامه‌های موزیکال و... است.

مراکز تفریحی، تجاری و فضای سبز سعادت آباد

می‌توان میزان بالای عرضه و تقاضا برای خرید ملک در سعادت آباد را به مراکز تجاری و تفریحی آن نسبت داد که طیف وسیعی از مراکز فروش را شامل شده و مجتمع‌های تجاری پرواز، ابریشم، کسری، بوعلی، سروستان، آرن، پاساژ مادر، فروشگاه شهروند بهرود، مراکز تجاری علامه، سهیل، توس و دیدار برخی از بهترین‌های سعادت آباد هستند.
البته نگین این موارد مجتمع فوق لوکس و تماما مجهز رویال است که شامل ۵۰ واحد تجاری، ۵۶ واحد اداری، یک طبقه فودکورت بسیار لوکس و ۷ طبقه پارکینگ مدرن و هوشمند است.
همچنین فضاهای سبز بسیاری که به همراه ارتفاع بالای این منطقه سبب آب و هوای مطبوع سعادت آباد شده و با وجود بالا بودن قیمت آپارتمان در سعادت آباد خانواده‌های متمول را به خرید آپارتمان در سعادت آباد تهران ترغیب می‌کند؛ سرزندگی این منطقه با وجود بیش از ۴۰ فضای سبز بزرگ و کوچک است.

قیمت آپارتمان در سعادت آباد تهران

با وجود تمامی موارد فوق و پوشش بالای مراکز اداری، تفریحی، ورزشی و خدماتی که بر سعادت آباد حاکم است رشد جمعیت و مهاجر در این منطقه بالا بوده که این مسئله بر قیمت آپارتمان سعادت آباد تاثیر بالایی می‌گذارد. پیش از این هم اشاره کردیم که بافت مدرن و لوکس این منطقه سبب شده تا قیمت آپارتمان نوساز در سعادت آباد رقم‌های بالایی باشد و ممکن است از بودجه هر خریداری بر نیاید اما بازهم با پیگیری از املاک معتبر و مجرب می‌توانید خانه یا فایل‌های آپارتمان فروشی در سعادت آباد با قیمت مناسب را پیدا کنید.
مسلما خرید برج‌ های بام تهران سعادت آباد برای هر شخصی بسیار لذت‌بخش بوده و یک سرمایه‌گذاری فوق‌العاده محسوب می‌شود و امروزه خرید پنت هاوس سعادت آباد نیز از جوانب رفاهی، تفریحی و اقتصادی برای افراد ثروتمند پررونق شده است.
به منظور کسب اطلاعات بهتر از قیمت آپارتمان در سعادت آباد لازم است که ابتدا اهداف خود از خرید آپارتمان سعادت آباد را مشخص کنید و به این ترتیب گزینه‌های مناسب با بودجه و مطابق با علایق و نیاز خود را راحت‌تر خواهید یافت. از عوامل موثر بر قیمت آپارتمان در سعادت آباد موقعیت مکانی ملک است، هرقدر آپارتمان مدنظر به خیابان‌ها، مراکز خرید، مراکز آموزشی، تفریحی، رفاهی، ایستگاه‌های وسایل نقلیه و... نزدیک‌تر باشد قطعا قیمت بیشتری خواهد داشت و متراژ و ساختار ملک نیز به همین میزان موثر خواهد بود.