پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس در تهران‌سر تهران | پست ملک

خرید آپارتمان در تهرانسر

تهرانسر درگذشت شکارگاه و محل تفرج شاهان قاجاری و درباریان بود که به خاطر وجود چشمه‌ای در محدوده شهرک فاطمیه کنونی مورد توجه خاصی قرار داشت و تحلیل معنوی چشمه را از فردی که نواده ناصرالدین شاه محسوب می‌شد خریداری کرد و خانواده‌هایی از همدان و تویسرکان را در آن سکنه داد و در ازای پرداخت مبالغی به خانواده‌ها آنها را به امور کشاورزی و دامداری مشغول کرد و به مرور زمین‌های اطراف چشمه را نیز آباد و تصاحب کرد و نام سابق سلیمان خانه را بر آن نهاد.
بعدها شرکت تعاونی وابسته به شرکت نفت برای اسکان کارمندان خود مساحت یک میلیون متر مکعب را از معنوی خریداری کرد و به ساخت خانه‌های کارمندی برای کارکنان خود پرداخت و نام منطقه تازه تاسیس خود را تهرانسر گذاشت.
به دنبال توسعه مناطق مسکونی در دهه ۵۰ شهرک هواپیمایی تاسیس شد و در سال ۱۳۶۰ نیز  خیابان های گلناز، فجر و قسمتی از ضلع جنوبی بلوار اصلی برای ساخت مسکن‌های تعاونی برای کارمندان کارخانه‌های جنرال، زیمنس، الیاف آماده شد و به منظور اسکان کارمندان نیروی دریایی نیز در ۱۳۶۳ شهرک دریا ساخته شد و به این ترتیب انواع  مجتمع مسکونی برای ارگان‌های مختلف، تهرانسر را توسعه دادند.

موقعیت مکانی و بخش های تهرانسر

منطقه تهرانسر که بخشی از غرب تهران را به خود اختصاص داده منطقه ۲۱ شهرداری محسوب شده و با وجود نزدیکی به بزرگراه‌های مهم مانند: بزرگراه شهید لشکری، فتح و کمربندی بزرگراه، از لوکیشن بسیار خوب و دسترسی عالی برخورداری است و جالب است بدانید که این منطقه شلوغ با وجود رشد روز افزون جمعیت طرح ترافیک نداشته و وسایل نقلیه شخصی محدودیت زوج و فرد ندارند.
از لحاظ موقعیت مکانی پایان شمالی تهرانسر به بزرگراه شهید لشکری و شهرک آزادی ختم می‌شود؛ ضلع جنوبی این منطقه به بزرگراه فتح می‌رسد از سمت غرب بزرگراه آیت الله مهدوی و از سمت شرق فرودگاه مهرآباد مختصات این منطقه را تشکیل می‌دهند.
با وجود تعاونی و طرح ویژه مسکن، تهرانسر با توسعه و تحولات شهری بالایی روبه رو است و به طور کلی این منطقه را در چهار بخش با محلات مختلف تقسیم‌بندی می‌کنند که شامل بخش‌های زیر است.
•    تهرانسر شمالی: این بخش به شهرک‌های بازرگان، گل‌ها، میدان کمال الملک و قباد تقسیم می شود.
•    تهرانسر مرکزی: این بخش ویژه شامل خیابان خسرو پرویز، گلناز، چهارراه صدف و بلوار اصلی است.
•    تهرانسر شرقی: شهرک‌های این بخش شامل فجر، گل محمدی، پاسداران، بنفشه و نفت هستند.
•    تهرانسر غربی: این بخش هم متشکل از رجایی، بهشتی و همچنین شهرک دریا است.

خیابان های مهم و محله گران تهرانسر

 اگر بخواهیم خیابان‌های مهم را نام ببریم ابتدا بلوار اصلی تهرانسر و همچنین شهرک پاسداران قرار می‌گیرند و سپس بلوارهای یاس، نیلوفر شرقی، لاله و محله گلناز از خیابان‌های مهم این منطقه محسوب می‌شوند و خرید آپارتمان در تهرانسر و حیطه این مناطق گرانتر خواهد بود.
البته اگر به قیمت آپارتمان در تهرانسر بپردازیم باید بدانید که گرانترین املاک جهت خرید و فروش آپارتمان به منطق تهرانسر شمالی و مرکزی تعلق دارد و قیمت آپارتمان تهرانسر در این دو بخش نسبت به بخش‌های شرقی و غربی بیشتر است.

راه های دسترسی و وسایل نقلیه عمومی 

اگر قصد عبور و مرور داخل شهری را دارید که خطوط تاکسی رانی و اتوبوس دائما در محلات مختلف تردد داشته و در تمامی نقاط ایستگاه‌های آن ها فعالیت دارند و اگر قصد ورود و خروج به این منطقه را دارید علاوه بر تاکسی رانی خطوط اتوبوس ترمینال‌های آزادی و صادقیه نیز در دسترس هستند.
البته که خط متروی تازه تأسیس تهرانسر رفت و آمد برون منطقه‌ای را آسان کرده و به راحتی می‌توانید از سایر مناطق تهران به تهرانسر بیایید و یا بالعکس از این منطقه خارج شوید و علاوه بر این‌ها بزرگراه آزادگان، جاده مخصوص و جاده قدیم کرج نیز دسترسی به تهرانسر را عالی می‌کنند.

بافت شهری و آب و هوای تهرانسر

آنچه که سبب محبوبیت و رشد چشمگیر جمعیت در تهرانسر شده بافت شهری نوساز آن است و بازسازی بخش‌های مختلف و ساخت شهرک‌های تازه تاسیس و متعدد در آن سبب شده که بافت شهر نوسازی شده و از قدمت بلند مدت آن خبر ندهد.
همین مسئله با سرعت پیشرفت خاصی که تهرانسر از لحاظ امکانات رفاهی و خدمات مختلف دارد باعث افزایش روز افزون قیمت آپارتمان تهرانسر شده و خرید آپارتمان در تهرانسر را به یک بیزینس بسیار سودمند تبدیل کرده است.
از لحاظ آب و هوایی عدم طرح ترافیک، شلوغ بودن منطقه، آزادی استفاده از وسایل نقلیه شخصی در شبانه روز بدون محدودیت زوج و فرد و مهمتر از همه عبور مکرر و متعدد هواپیماهای فرودگاه مهرآباد از این منطقه آلودگی‌های هوایی و صوتی را به وجود می‌آورند اما بازهم وزش بادهای غربی و مجاورت با رودخانه کن آب و هوای خوبی را به این منطقه بخشیده است.

مراکز خرید و رستوران های معروف تهرانسر

تهرانسر شلوغ و در حال توسعه از جوانب مختلف رشد چشمگیری داشته و در حال حاضر مراکز خرید آن شامل: ۵ شعبه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، ۲ شعبه فروشگاه جانبو، ۱ شعبه فروشگاه شهروند، بازار بزرگ میوه و تره‌بار، بازار یاس، مرکز خرید گلستان، پاساژهای عرضه پوشاک، پاساژ رضا، ونوس و آرن مال می‌شوند.
این منطقه از لحاظ مراکز تهیه غذا نیز دارای رستوران‌ها و غذاخوری‌های معروفی است که در سایر مناطق تهران نیز شناخته شده‌اند و سفره خانه‌های سنتی هزار دستان، شاخه طوبی، زعفران، و بسیاری دیگر از فست فودی‌ها و رستوران‌های باکیفیت را دارا است.

مراکز مهم دولتی، آموزشی و درمانی تهرانسر 

دسترسی عالی به خدمات اداری، آموزشی و درمانی خوب این منطقه سبب شده تا فروش آپارتمان تهرانسر با رکود روبرو نشود و دائما در حال رشد باشد و این موارد شامل خدمات زیر هستند.
مراکز دولتی: اداره راهنمایی و رانندگی، کمیته امداد، شهدای منطقه ۲۱، مرکز مخابرات، دفتر خدمات پستی، کلانتری ۱۵۰
مراکز آموزشی: این منطقه وسیع و پرجمعیت دارای ۲۱ مدرسه مقطع دبستان، ۱۳ مدرسه مقطع متوسطه دوره اول و دوم، ۴ پیش‌ دبستانی، دانشکده فنی و حرفه‌ای واحد آزاد سما،‌  مرکز علمی کاربردی مهرکام پارس، پرسپولیس، پارس، فرهنگ و هنر، دانشکده آزاد علوم سما است.
مراکز درمانی: درمانگاه خیریه قوامین، مرکز بهداشت کریم، درمانگاه شهید صنیع خانی، بیمارستان صاحب کوثر، مرکز معاینات رانندگی، مرکز درمانی مصرف مواد.

مراکز تفریحی، ورزشی، فرهنگی، مذهبی و مساجد تهرانسر

با خرید ملک در هر نمونه شامل: پنت هاوس، سوئیت، واحدهای مجتمع مسکونی، برج، خانه و... در تهرانسر از خدمات جامع و عالی آن نیز بهره‌مند می‌شوید.
مراکز تفریحی: پارک نرگس، سه گوش، و سپید، بوستان‌های ریما، لاله، شهدای گمنام، سپید، ارغوان، نیلوفر، گل‌ها، الماس، کوثر و فجر، سینما ققنوس، شهربازی الماس و خانه اسباب بازی
مراکز ورزشی: مرکز ورزشی و تفریحی بزرگ هودین و هورام، سالن پینت بال، استخرهای سعید رجایی، گل‌ها، چهاردهم، رحیمیان و استقلال
مراکز فرهنگی: کتابخانه بزرگ مسجد النبی،  خانه‌های فرهنگ تهرانسر، رهام و جوان، فرهنگ سرای تهرانسر که شامل سالن تئاتر، سینما، کتابخانه و بسیاری از کلاس‌های آموزشی است.
مساجد و اماکن مذهبی: مساجد امام مهدی، جامع،  النبی، محسنی، الغدیر، امام خمینی و اماکن اندیشه سرای ققنوس، گلزار شهدای گمنام

قیمت خرید آپارتمان در تهرانسر

همانطور که اشاره شد اگرچه این منطقه جمعیت زیادی را در خود جای داده و نسبتا شلوغ است اما بافت شهری نوساز و در حال توسعه آن سبب شده تا فروش آپارتمان نوساز در این شهر بازسازی شده پررونق باشد و قیمت آپارتمان نوساز در تهرانسر یک سیر صعودی داشته باشد.
با وجود ناخوشایند بودن قیمت‌های روز افزون برای متقاضیان، می‌توان خرید آپارتمان در تهرانسر را یک سرمایه‌گذاری موفق و پربازده تلقی کرد و این اتفاق با کمک و هدایت مشاورین املاکی که بر بافت و بخش‌های تهرانسر تسلط کامل و کافی را دارند میسر است.
از نظر قیمت آپارتمان در شهرک استقلال تهرانسر یا هر بخش پایین شهر و بالا شهر دیگری المان‌های متفاوتی علاوه بر لوکیشن ملک، در قیمت نهایی دخیل هستند و مجموع فاکتورهای مثبت یا منفی یک ملک تعیین کننده نهایی قیمت خواهند بود. مسلما دسترسی و نزدیکی به هریک از آیتم‌های فوق از نظر خدمات رفاهی و امکانات مختلف در برآورد هزینه‌ها نقش موثری داشته و این شما هستید که برحسب علاقه، نیازهای متنوع، بودجه و اهداف خود باید املاک مناسب در بخش‌های مختلف تهرانسر را بررسی کرده و گزینه مناسب را خریداری نمایید.