پست ملک
postmelk logo
ثبت آگهی رایگان ملک

خرید و فروش آپارتمان، پنت هاوس، برج نوساز و کارکرده در یزد | پست ملک

خرید و فروش آپارتمان در یزد

یزد شهری کهن و اصیل است که مورخان آن را امن‌ترین شهر تاریخی ایران دانسته و قدمت یزد را با توجه به ردپای پیشینیان به قبل از هزاره سوم پیش از میلاد می‌دانند به همین دلیل امروزه یزد پس از ایتالیا دومین شهر تاریخی جهان است و حتی برخی از منابع تاریخی قدمت این شهر باستانی را به دوران اسکندر مقدونی، سلیمان نبی، ابراهیم پیغمبر و... می‌دانند. یزد به لحاظ جغرافیایی در دشت پهناور میان کوه‌های خرانق و شیرکوه واقع شده است که از سمت شمال به شهرستان‌های اشکذر و میبد، از جنوب با شهرستان تفت، مهریز و ابرکوه، از غرب با اصفهان و از شرق با بافق و اردکان مجاور است و از نظر مختصات شهری در وضعیت مطلوبی قرار دارد که باعث پیشرفت آن شده است.

اهمیت امکانات رفاهی، فرهنگی و آموزشی شهر یزد بر خرید آپارتمان در یزد

یزد شهری باستانی اما همواره در حال ترقی است و در صنعت ساخت‌وساز بسیار پویا و پیشتاز است چراکه چه برای سکونت دائمی و چه برای تفریح و سکونت موقت بسیاری از مردم به خرید ملک در یزد علاقه داشته و وجود امکانات بالای این شهر در این زمینه بسیار تاثیرگذار است که از این مکانات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

  • اماکن گردشگری بسیار مانند بازار قیصریه، بازار خان، بازار مسگری، باغ مشیرالممالک، حمام خان بافقی، باغ دولت آباد چهارمنار، لُرد آسیاب، میدان قلعه، لرد تازیان، لرد گودال مصلی میدان امیر چقماق و...
  • اماکن تاریخی و دیدنی مانند قبه‌ها و بقعه‌ها، آب‌انبارها، عمارت‌ها و خانه‌های تاریخی، مدارس و مکتب‌های قدیمی، مجموعه‌ مازاری‌ها، باغ‌های قدیمی، زایارتگاه‌های و مساجد قدیمی، عبادت‌گاه‌های مختلف، ارگ، برج و بارو و...
  • مراکز پزشکی تخصصی، بیمارستان‌های متعدد، کلینیک‌ها و دارمانگاه‌های مجهز، داروخانه‌های متعدد و جامعه پزشکی مجرب
  • انواع پارک و بوستان، شهربازی، فضای سبز ازجمله پارک غدیر، پارک کوهستان، پارک آزادگان، پارک هفت تیر و...
  • مدارس متعدد دولتی و غیرانتفاعی در مقاطع مختلف، دانشگاه‌های معتبر مختلف، دانشکده‌ها، آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای، فرهنگی، هنری، صنعتی و...
  • مراکز رادیو، تلویزیون و سینما، سینماهای متعدد و...
  • ترابری مختلف و وسیع شامل فرودگاه، راه‌آهن، پایانه مسافربری، اتوبوس‌رانی، سیستم تاکسی گسترده و...
  • انواع‌ هتل، رستوران، کافی‌شاپ، مجموعه تفریحی، و ایستگاه‌های غذاخوری سنتی و مدرن
  • تمامی ادارات و ارگان‌های دولتی، بانک و دفاتر خدماتی متعدد و...

مناطق مختلف شهر یزد از نظر مرغوبیت آپارتمان

یزد شهری دیرینه و معروف به شهر خشت‌ها است و فرهنگ غنی مردمان این مرز و بوم سبب حفظ بافت سنتی و بناها و آثار تاریخی شده است و به همین دلیل بخش قابل توجهی از بافت شهری بافتی سنتی و قدیمی دارد اما این شهر از مدرنیته جا نمانده و بافت شهری مدرن با انواع مجتمع، برج و خانه‌های نوساز را نیز در خود دارد و از معروف‌ترین و بهترین مناطق یزد برای خرید واحدهای مسکونی به‌روز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

محله صفاییه

صفاییه به اصطلاح محله اعیانی شهر یزد است و اکثر خانه‌ها در این منطقه به شکل خانه‌هایی ویلایی بزرگ یا واحدهای آپارتمانی متراژ بالا و لوکس است.

بلوار جمهوری

یکی دیگر از مناطق لوکس و درجه‌یک شهر یک بلوار مجهوری است که منطقه‌ای با انواع مجتمع مسکونی، آپارتمان و ویلای باکیفیت است و این منطقه به بسیاری از امکانات رفاهی و شهری دسترسی دارد.

شهرک دانشگاه

شهرک دانشگاه نیز از مناطق مناسب با بافت شهری و امکانات رفاهی قابل قبولی داشته و به دلیل قرار داشتن دانشگاه در این منطقه به شهرک دانشگاه معروف است.

محله قاسم آباد

محله قاسم آباد که در جنوب غربی شهر یزد واقع است نیز جزء منطقه‌های باکیفیت یزد از نظر وجود خانه‌ها و آپارتمان‌های مسکونی است که بسیاری از خانه‌های این منطقه نوساز و دسترسی مناسبی به امکانات شهری دارند.

خیابان‌های معروف یزد برای خرید آپارتمان

خیابان مطهری

خیابان مطهری یزد از خیابان‌های معروف یزد است که باغ ملی مطهری در آن قرار دارد و دارای بافت‌ شهری نوساز و واحدهای مسکونی باکیفیت در متراژهای مختلف است.

خیابان امام خمینی

یکی دیگر از بهترین‌ خیابان‌های یزد که از نظر ساخت‌وساز واحدهای مسکونی آن کیفیت بالایی داشته و بافت شهری مناسبی دارد خیابان امام خمینی است که از مرکز تا شرق ادامه داشته و امکانات شهری بسیاری دارد.


بررسی قیمت خرید آپارتمان در یزد

بافت شهری و منطقه‌بندی در یزد به صورتی است که از مناطق بسیار قدیمی با کیفت ساخت پایین و حتی فرسوده تا مناطق بسیار مدرن با ساختمان‌های نوساز، شیک با بافت شهری مهندسی شده را شامل می‌شود.
از این رو اگر قصد خرید آپارتمان‌هایی با متراژهای استاندارد، طراحی‌های حرفه‌ای و لوکس را دارید محله‌های فوق مناطق درجه‌یک و البته گران قیمت یزد هستند که به امکانات دسترسی بالایی دارند.
البته در شهر یزد مناطق متوسط زیادی وجود دارد که به کیفیت مناطق درجه‌یک نمی‌رسند اما کیفیت واحدهای مسکونی و امکانات شهری این مناطق متوسط و قابل قبول است و دارای انواع مجتمع مسکونی، آپارتمان و خانه ویلایی با قیمت مناسب هستند که در این مورد می‌توان مناطقی مانند سید میرزا، مریم آباد، خیابان انقلاب، بلوار دشتی، بلوار رزمندگان، مهری، میدان مدرس و... اشاره داشت.
برای خرید ملک با قیمت پایین یا اقتصادی بهتر است به سراغ محله‌های قدیمی‌تر یزد یا مجتمع‌های مسکن مهر بروید که برخی از این محله‌ها شامل محله فهادان، چهارمنار، آبشاهی، یعقوبی، محدوده میدان امیرچقماق، لب خندق، سر دوراه، خلف خانعلی، شاهدباز و... است که البته از بافت شهری قدیمی و کیفت ساخت نسبتا پایینی برخوردار هستند.

فروش آپارتمان در یزد

آپارتمان فروشی یزد جزء لاین‌های فعال املاک این شهر است چراکه در یزد انواع آپارتمان و مجتمع در متراژها و کیفیت‌های متفاوت در مناطق مختلف وجود دارد بنابراین با هر میزان بودجه‌ای فروش آپارتمان یزد صورت می‌گیرد.
قیمت فروش آپارتمان در یزد بسیار متغییر و تحت تاثیر عواملی مانند منطقه مورد نظر، کیفیت ساختمان، سال ساخت آپارتمان یا مجتمع موردنظر، میزان دسترسی به امکانات و... است اما بطور کل باتوجه به بافت متنوعی که در سطح شهر یزد وجود دارد قیمت خرید آپارتمان یزد نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر مقرون به صرفه‌تر است.
امروزه فروش ملک‌های مسکونی نوساز یا بازسازی شده در متراژهای مختلف به شکل واحد آپارتمانی، مجتمع مسکونی و خانه ویلایی در تمام نقاط شهر یزد رونق بالایی دارد چراکه این شهر از امکانات رفاهی مطلوب، بافت شهری متنوع، آب و هوای مساعد، موقعیت جغرافیایی مناسب و پتانسیل پیشرفت بالایی برخوردار است. بنابراین خرید و فروش ملک در یزد همواره رونق دارد قیمت مناسب خانه و آپارتمان در این شهر باعث تمایل بسیاری از افراد برای سرمایه‌گذاری و یا حتی سکونت در این شهر شده است.